A legkönnyebb dolguk talán a nyolcadik osztályos csapattagoknak volt, hiszen mind tárgyi, mind technikai tudásban előtte járnak a kisebbeknek. Ez is oka annak, hogy a március 8-tól május 10-ig tartó digitális oktatás időszaka nem hátráltatta őket az együttműködésben és a feladatok elvégzésében. Nagyon komoly és értékes kutatómunkát végeztek Benca Ernő mentor vezetésével, melyet mind a tevékenységnapló, mind az elkészült produktumok is bizonyítanak.
A terepgyakorlaton végzett kutatómunka egyik hozadéka a csoport számára, hogy az elkészült produktummal részt vehettek egy természettudományos diákszimpóziumon a Varga Katalin Gimnázium szervezésében. Feladatuk egy kutatási téma bemutatása volt, szabadon választott természettudományi területen.
Feldolgozott témájuk címe: Ismerkedés természetes vizeink minőségének vizsgálati módszereivel
Tartalma: Természetes vizeink, mint élőhely, minőségi állapotának meghatározásának módszereivel való megismerkedés. A víz fizikai, kémiai és biológiai minőségének rutinszerű és alkalmi megfigyelése, ellenőrzése és értékelése, amely segítheti a vizekkel és a bennük lévő élőlényekkel kapcsolatos döntések meghozását. Továbbá a természetes vizek halgazdálkodását és haltermelését befolyásoló tulajdonságait egyszerűen és hatékonyan, hogyan lehet ellenőrizni és nyomon követni a Tiszán, Zagyván, Holt-Tiszán.
A szimpóziumot követően előadásukat bemutatták az alsóbb évfolyamos kutatócsoportok tagjainak is.