A Digitális Pedagógiai Módszertani Központ (DPMK) a közelmúltban kidolgozott egy olyan visszajelző- és fejlesztő eszközt – Digitális Névjegy Rendszert (DNR) -, amely segít az intézményeknek átgondolni az elmúlt időszak tapasztalatait, azokat hogyan építhetik be a következő tanévek gyakorlatába, és miként alkalmazzák a digitális technológia nyújtotta lehetőségeket, amikor a tanulók visszatérnek az iskola falai közé. A DNR kérdőíveinek közös kitöltése, a kapott visszajelzések és javaslatok irányt mutathatnak az iskolának, hogy intézményi szinten mit és hogyan érdemes megtartani, fejleszteni a digitális megoldások világából.
Intézményünk csatlakozott ahhoz az 500 intézményhez, akik vállalták a rendszer pilot kipróbálását.
2020. július elején a Digitális Névjegy Rendszer online felületének szolgáltatásait igénybe véve, az egyes modulok kitöltésével és beküldésével felmértük iskolánk digitális érettségét. A tanév kezdetére elkészült és a DNR felületén elérhetővé vált az intézményünk digitális fejlettségi szintjéhez igazított fejlesztési javaslatcsomag. A testre szabható és letölthető fejlesztési javaslatokból összeállítottuk az intézmény egyedi feladatlistáját, mely az intézményi digitális fejlesztési stratégia alapját képezi.
Néhány további információ a Digitális Névjegy Rendszerről (DNR):
- Olyan komplex intézményfejlesztési és visszajelző eszköz, amely alkalmas az iskolák digitális fejlettségi szintjének meghatározására annak érdekében, hogy a jövőben az iskola hatékonyabban használja ki a digitalizáció eredményeit, és minél inkább biztosítsa a tanulók digitális kompetenciájának fejlesztését.
- A rendszer célja sokrétű, hiszen visszajelző és fejlesztési javaslatokat is magában foglal, amelyek strukturált formában nyújtanak információkat a köznevelési intézményeknek a digitális átmenet folyamatában betöltött helyzetükről, digitális érettségükről.
- A rendszer célja elsősorban a digitális átmenet támogatása, de nem szolgál minősítési és rangsorolási célokat, ugyanakkor kiegészíti, de nem helyettesíti a személyes, interjúkra épülő intézményi fejlesztést.
- A DNR támogatja a tényekre alapozott döntéshozatalt az intézményvezetők és az intézményfenntartók, valamint a fejlesztéspolitika számára.
A DNR visszajelzés IDE, az intézményünk által választott fejlesztési lehetőségek IDE kattintva olvashatók.