Hagyományos közösségi rendezvényünk idén már a 25. születésnapját ünnepelte. Szeptember első szombatjára a fenntarthatóság jegyében készültünk, ebben a témakörben terveztük a nap programjait. Kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy minél kevesebb szemetet „termeljünk”, és megkértük a részvevőket arra, hogy műanyag poharak, tányérok és evőeszközök használata helyett mindenki otthonról hozzon magával, amiből és amivel eszik, amiből iszik.
Az osztályokban környezettel, állatokkal, növényekkel kapcsolatos kártyák, társasjátékok használatát javasoltuk, a kézműveskedés az osztályokban újrahasznosított vagy természetes anyagokkal történt. A főzés, a sportversenyek, az aszfaltrajz verseny és kvízjáték mellett nagy népszerűségnek örvendett két programelem, a divatbemutató és a madárijesztő készítés is, ahol szintén újrahasznosított illetve természetes anyagokat kellett felhasználni. A rendkívüli kreativitással megalkotott madárijesztőkből szabadtéri kiállítást is rendeztünk, mely megtekinthető az iskola főbejáratánál.
Az Őszi vigasságon készült fotók az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg:
Közösségi programunkról a szoljon.hu hírportál is tudósított, melyet az alábbi linken olvashatnak:
https://www.szoljon.hu/helyi-eletstilus/2025/09/oszi-vigassag-szandaszoloson-fenntarthatosag
A szoljon.hu képgalériáját az alábbi linken tekinthetik meg:
https://www.szoljon.hu/galeria/oszi-vigassag-szandaszolos/1


