Ezekben a napokban sokat hallhattunk a médiában országunk vízkészleteiről, valamint a mezőgazdaság akadályairól – a vízszabályozásokról, földalatti tározók építéséről, az árterek csökkenéséről és a hazánkat is érintő elsivatagosodásról.
Ezért célunk, hogy tanulóink ismerete bővüljön, tudásukat később a környezetük megmentésére tudják fordítani. Vigyázzanak és takarékoskodjanak a vízzel.
A téma fontosságát jelezve ezen a napon iskolánk diákjai és tanítóink, tanáraink kék ruhában, felsőkben érkeztek az iskolába. A tanórákon szó esett a víz élettani hatásairól, szerepéről, tisztaságának megőrzéséről. Alsósaink kézműveskedtek, meséket hallgattak. Verset olvastak a vízről. Tanórákon vízhez kapcsolódó feladatokat kaptak.
A második évfolyamon működő öko-szakkörös gyerekek a Holt-Tiszához kirándultak. Vízmintát gyűjtöttek, beszélgettek a vizek és vízpartok növényeiről, állatairól és a víz élettani hatásairól is. Távcsővel figyelték kémlelték a túlpartot.
A délután folyamán egy, a felelős vízfogyasztást és a fenntartható életet középpontba helyező foglalkozáson vettek részt a diákjaink. Ezt követően az Öko-munkacsoport tagjai szemétgyűjtési akciót szerveztek a tanulók számára az Alcsi-Holt-Tisza partjára. Az eseményen az iskola mintegy 35 diákja, 4 pedagógusa és a Tisza Horgászegyesület halőrei vettek részt. A szemétgyűjtés során a Holt-Tisza laktanya alatti szakaszát takarították meg a szeméttől. A végeredmény több mázsa összegyűjtött szemét, egy tiszta vízpart és számtalan lelkes, felelősségteljes tanuló.
Köszönjük minden diáknak az aktív részvételt, a Tisza Horgászegyesület halőreinek a szervezésben nyújtott támogatását és segítségét, továbbá a diákok számára ajándékba adott üdítőt és édességet.
Köszönjük minden tanítónak és tanárnak, aki előkészítette, megszervezte és lebonyolította az élményt nyújtó programokat!