A harmadik nemzetközi projekttalálkozónak Szolnok adott otthont 2018. november 15-19. között.
A találkozó célja a projekt munkaterve alapján a feladatok, tevékenységek teljesülésének értékelése volt a koordinátor intézmény és a partnerintézmény részéről. Sor került a következő időszak feladatainak megtervezésére, a felelősök, időpontok kijelölésére is.
A találkozó napirendje:
- A projektmunkaterv első évének értékelése – koordinátor és partnerintézmény benyújtott szakmai beszámoló értékelése
- A projekttevékenységek második évének ütemezése, felelősök, feladatok megbeszélése, konkretizálása
- Tanulói tevékenységek a projektben – a „Magyar-magyar” képes néprajzi gyermekszótár készítésének további lépései
- Költségvetés – hol tartunk? – közös egyeztetés
- A projekt minőségbiztosítása – további mérések tervezése
- A további 2 jó gyakorlat átadásának – átvételének időpontjai, konkrét tartalmának véglegesítése
A szabadidős programok között a partnerintézmény kérésére látogatást tettünk mindkét helyi óvodában. A Csíkszentkirályon az iskola és óvoda közös igazgatású, ezért jogosan vetődött fel az az igény, hogy szeretnének betekintést nyerni a mi iskolánk mellett működő óvodákba is. Az Eszterlánc és a Munkácsy úti óvoda vezetője nagy szeretettel fogadta a vendégeket, körbejáruk az épületet, a csoportokat, közben volt alkalom beszélgetni a felszereltségről, a rendkívül gazdag tevékenységrendszerről és a módszertani kultúráról is.
Miután Tisza parti városban élünk, fontosnak tartottuk, hogy vendégeinket megismertessük a magyar halászlevek egyik családjával, a Tiszai halászlével. A klasszikus Tiszai halászlé a fehérhúsú halakból, a ponty fejéből, farkából és hagymából készülő alaplé készítésével kezdődik, majd a passzírozás után a felöntött alaplébe kerül a só, a piros paprika, s a pontyszeletek. A Tiszai halászlé, amellett, hogy jellegzetes étele a Tisza-mentének, maga a továbbélő halászhagyomány is. Az alapanyagok tekintetében szigorúan őrzi az ősi halászkultúrát, ugyanakkor a természetes ízfokozónak tekinthető alaplé használatával mindenki számára élvezetes étel. A Halászcsárdában elfogyasztott vacsora kiegészült még egy másik specialitás, a haltepertő kóstolásával is.
A hétvége szombati napján együtt kirándultunk a rengeteg látnivalót kínáló és érdekes történelmi eseményeket bemutató Eger városába. Jártunk Magyarország második legnagyobb templomában, a Bazilikában, benéztünk a közelmúltban egyetemmé avanzsált Eszterházy Károly Egyetemre is, amely ma az ország egyik legnagyobb pedagógusképző intézménye. Végigsétáltunk a Dobó téren, majd végül felmentünk a legtöbb látnivalót, a legszebb kilátást nyújtó Egri várba. A napot a Szépasszony völgyben az egri borok kóstolásával zártuk.
A vasárnapot a Belvárosi Nagytemplomban kezdtük, ahol egy modern, minden vendéget rendkívül megható katolikus misén vettünk részt.
Szerencsénkre a hazai kézműves csokoládékészítők legnagyobb seregszemléjére idén november 17-18 között került sor az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban, így vendégeinknek városunk eme színfoltját is bemutathattuk. A 7. Szolnoki Országos Csokoládéfesztiválra ellátogatók azonban nem csak a nemzetközi díjnyertes édességeket ismerhették és vásárolhatták meg, hanem emellett különleges családi programokon, ismeretterjesztő, interaktív előadásokon is részt vehettek. Ez az esemény kuriózum, és meglepetés volt a partnerintézmény projektmenedzsmentje számára.
Az utolsó nap reggelén a fogadónyilatkozatok átadása után elköszöntünk vendégeinktől.