Héphaisztosz: a kovácsmesterség, a tűz istene a görög mitológiában. Védelmezője minden mesterembernek, főként a fémműveseknek. A vulkánok istenét is tisztelték benne. Héphaisztosz egyedül Héra gyermeke, apja nem volt. A kovácsisten rémesen csúnya és elesett volt. Egyszer nagyon összeveszett anyjával ezért Zeusz büntetésből lehajította a szent hegyről. Héphaisztosz attól kezdve sánta volt. Feleségül vette Aphroditét, Zeusz lányát. Athénban nagy tiszteletnek örvendett, és temploma még ma is áll. Az istenek összes fegyvere az ő keze munkája volt. Agyagból gyúrta meg az első halandó nőt, Pandórát, aki később az emberiségre szabadította a bajokat.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Héphaisztosz alapján
Afrodité: a szerelem és a szépség istennője. Zeusz és Dióné lánya. A szépséges hölgy Zeusznak sok fejtörést okozott, ugyanis a főisten félt, hogy Aphrodité kegyeiért véres csatákat vívnak majd az istenek, így a béke érdekében Héphaisztosznak, a kovácsistennek ajánlotta fel Aphroditét, aki feleségül is vette a szépséget. Az istenek közé gurított, „A legszebbnek” feliratú aranyalmát is végül ő nyerte meg. Rendkívül szeszélyes és bohó istennő hírében állt, akinek több szent állata is volt: tisztasága miatt a galamb, kecsessége miatt a hattyú.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Aphrodité alapján
Pallasz Athéné: a bölcsesség, az igazságos háború, a jog, az igazságosság, a művészetek, a kézművesség és a képzés istennője. Zeusz és Métisz gyermeke. Métisz volt a bölcsesség istennője, a főisten első felesége Athénét mindig karddal és lándzsával ábrázolták, sisakban, és az anyja által készített mellvértben. Ehhez készíttette apja Héphaisztosszal az egy pajzsot, amelyet ha megrázott, a hadak földre estek. Szent állata a bagoly volt. Athéné oltalma és hatalma alatt álltak a városok, amelyek közül az első volt Athén, amiért Poszeidónnal, a tenger istenével kellett megküzdenie. Athéné ritkán volt bosszúálló, Egész Görögország területén nagy tisztelet övezte.