A tanév utolsó napjaiban fejezte be munkáját a „Haladjunk a korral” nevű komplex tehetséggondozó projekt Nagyné Hajdu Rita és Baráth Béla vezetésével. A tehetséggondozó program elsődleges célja volt, hogy a természettudományos területen tehetséges, technikai érdeklődésű gyerekekkel megismertessük azokat a lehetőségeket, amelyek által a meglévő ismereteiket, készségeiket fejlesztve elősegítik a reáltantárgyak irányába történő továbbtanulást.
A 60 órára tervezett program keretében ellátogattunk a Közlekedési Múzeumba, ahol többek között megtekintettük a repülési és űrhajózási kiállítást, valamint részt vettünk interaktív közlekedésbiztonsági programon. Legnagyobb élményt a szimulátorok kipróbálása jelentette.
Az Elektrotechnikai Múzeumban rendhagyó fizika órán tapasztalhattuk meg az ember és az elektromosság kölcsönhatását. Detektoros rádiót készítettünk, amely pontos munkát és kitartást igényelt. A múzeum közelében Guiness rekordkísérletet, LEGO-torony építést és kiállítást tekintettük meg.
A kecskeméti Mercedes – Benz gyár tanműhelyében betekinthettünk abba a folyamatba, hogy hogyan, milyen munkafolyamatok során készül az autó. . A gyár nagy hangsúlyt fektet az oktatásra, mely által olyan versenyképes szakmákat tanulhatnak, melyekkel el is tudnak helyezkedni.
A vasútállomásnál található toronyház legtetején működő csillagvizsgálóban Ujlaki Csaba vezetésével ismerkedtünk a csillagos ég csodáival –Holddal, Szaturnusszal , Marssal- és a távcsövekkel.
Az iskola technika termében napelemes helikopter és napelemmel működtetett szivattyús napkollektor modelljét készítettük el.
A tanév utolsó napján élménybeszámolót tartottak osztálytársaik számára. A szünet első napjaiban kiállítás készült a gyerekek munkáiból.
A projektben részt vevő tanulók:
Baranyó Emese, Básthy Ádám, Csikós Attila, Fazekas Attila, Horváth Patrik, Lescsinszky Beatrix, Mezei Zsanett, Nagy Zsolt, Papp Domán, Pápai Ádám, Petrovay Ádám, Serege Benjámin, Szabó Liliána, Szekeres Martin, Tárnai Réka