ŐSZI VIGASSÁG 2013
|
A hagyományainknak megfelelően idén is megrendezzük az Őszi vigasságot.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! |
***
TANÉVNYITÓ
KEDVES TANULÓK!
A szeptember 2-án 8:00 órakor kezdődő tanévnyító előtt gyülekező 7:45-kor az osztályteremben.
***
TANKÖNYVEK
Kedves Szülők! Kedves Tanulók!
Iskolánkba is megérkeztek a tankönyvek. A csomagokat az első tanítási napon osztjuk ki.
Azok akik határidőre befizették az árát, az osztályfőnöküktől vehetik át.
Aki augusztus 15. után fizette be a csekket, hozzon a feladóvevényről fénymásolatot, és a tankönyvfelelőstől megkapja a könyveit.
Az ingyen tankönyvre jogosultak szüleit arra kérjük, hogy szíveskedjenek befáradni az igazolással:
augusztus 30-án pénteken 13 és16 óra között vagy
augusztus 31-én szombaton 9 és12 óra között.
Amennyiben nem alkalmas a fenti időpont, szeptember első napjaiban feltétlenül jöjjenek!
Bármilyen egyéb problémával (nem kaptak csekket vagy változás állt be a fizetési státuszukban) pénteken és szombaton a fent jelzett időben segítségükre leszünk.
NÉPTÁNCTÁBOR FÉNYKÉPEK
A néptánctábor fotói IDE kattintva elérhetők!>>>
ÁLLÁSAJÁNLATOK
A Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
- földrajz-testnevelés
- informatika-bármely
szakos tanári állást hirdet.
Az állásokra való jelentkezéseket a szandaiskola@szandaiskola.hu e-mail címre várjuk.
KEDVES SZÜLŐK ÉS TANULÓK!
OSZTÁLYOZÓ - ÉS PÓTVIZSGA
Az osztályozó - és pótvizsga időpontja 2013. augusztus 28. 8:00. Helyszíne: a Művelődési Ház.
Tanévnyitó ünnepség 2013. szeptember 2. 8:00. – Megjelenés: ünneplőben.
A 2013-2014. tanévhez kapcsolódó hasznos tudnivalók megtekinthetők IDE kattintva!>>>
A tankönyvekhez való hozzájutásról még nincsenek pontos információink. Mindenről időben adunk tájékoztatást a honlapon és egyéb felületen.
____________________________________
FECSKE- ÉS KOMPLEX TÁBOR
2013. augusztus 12-16-ig rendezzük meg a hagyományainkhoz tartozó fecske- és komplex tábort.
A tábor gyülekezési helyszíne a Szandaszőlősi Művelődési Ház, ahol érdekes programokon vehetnek részt a gyerekek.
A tábor minden nap 8:00-16:00 óráig tart.
Amit hozni kell: tízórai (ebédet és uzsonnát biztosítunk), eszközkészlet rajzoláshoz (papír, színes ceruzák).
Ügyeletet minden nap 17:00 óráig biztosítunk.
-------------------------------------------------------------------
BALATONSZEMESI NÉPTÁNCTÁBOR
A balatonszemesi néptánctábor tudnivalói megtekinthetők IDE kattintva>>>
Szülői nyilatkozat letölthető IDE kattintva>>>
***
INFORMÁCIÓK
Tankönyvi információink>>>
Ügyeleti napok:
2013. július 10.
2013. július 24.
2013. augusztus 07.
2013. augusztus 21.
_________________________________
2013-2014. tanév taneszközlistái:
2013-2014. tanév tankönyvlistái>>>
A 2012-2013. tanév versenyeredményei>>>
***
Felhívás
”Kedves Tanulók! Kérjük kattintsatok az alábbi linkre annak érdekében, hogy biztonságosan teljen a nyári vakációtok! Üdvözlettel: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság”
http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=press_video_index2&vid=35
***
DIÁKIGAZOLVÁNY LEENDŐ ELSŐ OSZTÁLYOSOKNAK
Kedves Szülők!
A diákigazolvány igénylés iskolai ügyintézése a következő pótidőpontban lehetséges:
2013. június 24. (hétfő) 8:00-17:00.
Az ügyintézéshez szükséges:
- Az okmányiroda által kiadott NEK-azonosító adatlap.
- 1400 Ft, a diákigazolvány díja.
***
SZANDAI SOK-A-DALOM
2013. június 7-én iskolánk országos népdaléneklő versenyt rendezett Szandai sok-a-dalom címmel.
A versenyt a Nemzeti Tehetség Program keretében benyújtott NTP-MV-12-0113 azonosító számú, nyertes pályázatunkból valósítottuk meg.
Juhászné Antal Gabriella tanítványai a neves zsűri előtt az alábbi eredményeket érték el:
|
Almási Kamilla 6.c - Arany minősítés |
|
Fazekas Attila 6.a – Seres Gábor 6.a – Arany minősítés |
|
Egedi Sára 8.c – Ezüst minősítés |
|
Kovács Mónika – Kiemelt arany minősítés |
|
Veres Beáta – Kiemelt arany minősítés |
|
Rózsa Imola – Bronz minősítés |
|
Rózsa Kiara – Bronz minősítés |
|
Szekeres Rita Ágnes – Arany minősítés |
|
Kovács Mónika – Sós Dorottya-Rózsa Bianka – Kiemelt arany minősítés |
|
Szekeres Rita – Veres Beáta – Arany minősítés |
|
Hoffer Károly-Ezüst minősítés |
Büszkék vagyunk arra, hogy Hoffer Károly néptáncpedagógusunk is megmérette magát a versenyen. A rangos szakmai zsűri ezüst minősítéssel jutalmazta előadását.
A versenyről készült fényképek IDE kattintva megtekinthetők!>>>
Gratulálunk az elért magas szintű minősítésekhez!
***
NYÍLT VIDÉK BAJNOKSÁG
A hétvégén rendezték meg Sukorón /Velencei-tó/ a Nyílt Vidék Bajnokságot.
Az iskola tanulói a következő helyezéseket érték el:
Petrovay Dorina: lány tanuló kétpár 4. hely |
|
Petrovay Ádám: fiú mini 1. hely |
|
Erdélyi Gyula: fiú mini 3. hely |
|
Serege Bence: fiú tanuló kormányos négypár 3. hely
fiú tanuló kétpár 1. hely
fiú tanuló kormányos négyes 1. hely |
|
Serege Benjámin: fiú tanuló kormányos négypár 3. hely
fiú tanuló kétpár 4. hely
fiú tanuló kormányos négyes 1. hely |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
HEVESY GYÖRGY KÉMIAVERSENY
Iskolánk három tanulója kiemelkedő eredményt ért el a Hevesy György Kémiaverseny megyei fordulójában.
|
8. évfolyamosok között:
2. helyezést ért el: Tóth György Bence (8.a) |
|
6. helyezést ért el: Palik Bence (8.b) |
|
7. évfolyamon:
3. helyezést ért el: Balázs Kornél (7.a) |
Felkészítő tanár: Mihályiné Papp Györgyi
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
ÉV VÉGI NÉPTÁNCGÁLA
2013. május 31-én (pénteken) került megrendezésre a hagyományainkhoz tartozó év végi néptáncgála, melyen az Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulói adtak ízelítőt az egész éves kitartó munka eredményeiből.
|
A gála ünnepi hangulatát emelte, hogy idén is a rendezvény részeként búcsúztak el a 8. évfolyamos néptáncos tanulóink a táncot oktató és őket segítő nevelőktől, a közönségtől.
A nyolc évfolyam mellett bemutatkozott az ifjúsági csoport is.
A gálát egy jó hangulatban eltöltött táncház zárta. |
A gáláról készült fényképek IDE kattintva megtekinthetők!>>>
A táncházról készült fényképek megtekintéséhez kattintson IDE!>>>
***
K&H PÉNZÜGYI VETÉLKEDŐ ORSZÁGOS DÖNTŐJE
A csapat tagjai:
Malecz Levente, Erdélyi Gyula, Balázs Hanna, Zsigmond Laura, Sitku László |
A K&H Bank által meghirdetett pénzügyi vetélkedő országos döntőjén országos II. helyezést ért el az 5.c osztály "Takarékosok" csapata.
Felkészítő tanárok:
Kondorné Fehér Anikó, Tóthné Kálmán Mária
|
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő szerepléshez!
***
XIV. ORSZÁGOS TECHNIKAVERSENY
|
A hétvégén megtartott XIV. Országos Technikaversenyen csapatban első helyezett lett a 8.a osztályból
Mérész Anna, Balog Lajos, Juhász Zsolt.
A külön is értékelt technika-elméleti kategóriában Balog Lajos egyéni országos 4. helyezést, Juhász Zsolt egyéni országos 9. helyezést ért el.
A csapatkép nagyobb méretben történő megtekintéséhez kattintson a képre!>>> |
Egy évig iskolánkat illeti a VÁNDORKUPA, illetve meghívó a jövő évi országos döntőbe.
Ezúton is gratulálunk az eredményes szerepléshez!
***
LADIK MÉDIAVETÉLKEDŐ ORSZÁGOS DÖNTŐJE
A "Lapot a diákoknak" elnevezésű médiavetélkedő országos döntőjében iskolánk 7.c osztályos csapata
6. helyezést ért el.
Csapattagok:
Garzsik Réka, Katona Zsófia, Ozzahr Laura, Petrovay Dorina, Presír Boróka
Felkészítő tanár: Katona Zsuzsanna
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!
***
KÖZLEMÉNYEK
Szandaszőlősi Általános Iskola Tanulóiért Alapítvány
Az alapítvány a 2011. évi 1 % összegét, 1.230.240.- Ft-ot, tehetséggondozásra, kulturális szolgáltatásra, díjazásra, kézműves és technikai foglalkozásokhoz anyagvásárlásra, utazási költségtérítésre használta fel.
Szandaszőlős Táncegyüttes Alapítvány
Az alapítvány a kiutalt támogatás összegét, 118.498.- Ft-ot, táncterem kialakításához anyagvásárlásra és zenei szolgáltatás kiegyenlítésére fordította.
Szandaszőlősért Egyesület
Az egyesület a kiutalt támogatás összegét, 7.648.- Ft-ot tartalékba helyezte.
Köszönjük támogatásukat!
***
DIÁKIGAZOLVÁNYOK LEENDŐ ELSŐ OSZTÁLYOSOKNAK
Kérjük szépen a kedves szülőket, hogy a diákigazolványnal kapcsolatos teendőket az alábbi időpontban legyenek szívesek intézni iskolánkban:
2013. május 28. 8:00-18:00
2013. június 3. 8:00-18:00
Az ügyintézéshez szükséges:
- Az okmányiroda által kiadott NEK-azonosító adatlap.
- 1400 Ft, a diákigazolvány díja.
***
ORSZÁGOS NÉPDALÉNEKLŐ VERSENY
A Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény országos népdaléneklő versenyt hirdet Szandaszőlősi sok-a-dalom címmel. A verseny a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.
***
TEHETSÉGHIDAK PÁLYÁZAT - BUDAPESTI KIRÁNDULÁS - MATEMATIKAI ÉS LOGIKAI TERÜLET
A tehetséghidak pályázati lehetőségével élve 2013. május 17-én a matematikai-logikai területen tehetséges gyerekekkel, szüleikkel és iskolánk néhány pedagógusával Budapesten jártunk.
|
Először a Csodák Palotáját nézhettük meg, ahol részt vehettünk az Öveges terem érdekes kísérletein is. Meglátogattuk a Magyar Nemzeti Bank Látogatóközpontját, ahol a pénz történetéről szereztünk ismereteket és az interaktív kiállításon sok érdekes dolgot kipróbálhattunk. A nap a Postamúzeum látogatásával zárult, ahol a hírközlés történetét bemutató kiállítás után még egy múzeumpedagógiai foglalkozáson bővíthettük ismereteinket például a Morze jelzésekről. |
Ezen a kiránduláson is sokat tanultunk és nagyon jól érezhettük magunkat.
A kirándulásról készült fényképek IDE kattintva megtekinthetők!>>>
***
BETŰFALÓ VERSENY EREDMÉNYE
|
2013. május 17-én került megrendezésre a "Betűfaló" városi szövegértési vetélkedő szóbeli döntője.
A 3 levelezős forduló után 15 csapat érdemelte ki a döntőben való szereplést.
Iskolánkból a 8.c osztályos Gál Eszter, Gulácsi Fruzsina és Mezei Barbara vettek részt a versenyen és 3. helyezést értek el. |
Ezúton is gratulálunk a sikeres szerepléshez!
***
KALMÁR LÁSZLÓ ORSZÁGOS MATEMATIKA VERSENY
|
A Kalmár László Országos Matematika Verseny megyei döntőjén
Radócz István (3.a) 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanító: Nyolczas Edina |
Ezúton is gratulálunk a kimagasló eredményhez!
***
GYŐR KUPA EVEZŐS VERSENY
Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Győr kupát evezősöknek.
Iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:
|
Serege Benjámin: kormányos tanuló négypár 2. hely,
kormányos tanuló négyes 1. hely.
|
|
Serege Bence: kormányos tanuló négypár 2. hely,
kormányos tanuló négyes 1. hely,
tanuló kétpár 4. hely. |
|
Erdélyi Gyula: kormányos tanuló négypár 2. hely, kormányos tanuló négyes 1. hely, mini 1. hely. |
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
TEHETSÉGMŰHELY
|
A Tehetséghidak Program keretében harmadik alkalommal kerül sor műhelymegbeszélésre.
A meghívó a képre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető>>> |
***
CSEK KUPA
2013.05.19-én rendezték Budapesten a Csek kupát.
Az iskola tanulói a következő helyezéseket értek el:
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
SIMONYI ZSIGMOND KÁRPÁT-MEDENCEI HELYESÍRÓ VERSENY
|
Balázs Hanna 5.c osztályos tanuló a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesíró verseny megyei 5. legjobb eredményét érte el.
Felkészítő tanár: Katona Zsuzsanna |
Ezúton is gratulálunk a kimagasló teljesítményhez!
***
TISZÁN INNEN, DUNÁN TÚL ORSZÁGOS NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY DÖNTŐJE
A Néprajzi Múzeumban rendezett, Tiszán innen, Dunán túl Országos Népdaléneklési Verseny döntőjében az alábbi kiváló versenyeredmények születtek:
A csoportkép a fotóra való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető>>> |
Kispántlika Énekegyüttes : Arany minősítés
Veres Beáta : Arany minősítés
Kovács Mónika : Ezüst minősítés
Szekeres Rita-Veres Beáta : Ezüst minősítés
Kovács Mónika-Rózsa Bianka-Sós Dorottya: Bronz minősítés
A versenyzők felkészítője: Juhászné Antal Gabriella
Kovács Mónika és Veres Beáta versenyzését a MOL és az Új Európa alapítvány támogatja.
|
Ezúton is gratulálunk a sikeres szerepléshez!
***
NÉMET NYELVI VERSENY
7. osztályosok országos német verseny Jász-Nagykun-Szolnok megyei fordulóján
5. helyezett: Németh Ferenc 7.b
8. osztályosok országos német verseny Jász-Nagykun-Szolnok megyei fordulóján
5. helyezett:Mérész Anna 8.a
6. helyezett: Juhász Zsolt 8.a
Gratulálunk a kiemelkedő eredményekhez!
***
VERSENYEREDMÉNYEK
A Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen megyei 9. helyezést ért el: Mezei Barbara 8.c
Az Arany János nyelvi versenyen országos 9. helyezést ért el: Bathó Kristóf és Matúz Boglárka
Az Arany János nyelvi versenyen országos 11. helyezést ért el: Kiss Adrienn
A Széchenyi és kora megyei történelem versenyen
1. helyezést ért el a 8. osztályos csapat (ifj. Balogh János Pál, Fábián Erik, Mészáros Gergely),
2. helyezést ért el a 7.a csapata (Pápai Ádám, Székely Mátyás, Vígh Ferenc)
2013. május 11-én az Európa napon „Vendégünk Írország” című rajzpályázaton Nagy Benedek 3.b osztályos tanuló díjazott lett.
„Közlekedésbiztonság gyermekszemmel” című rajzpályázaton Volter Evelin 3.b osztályos tanuló megyei első helyezést ért el.
Mindkét tanuló felkészítő nevelője: Pergéné Rácz Anita
Az Országos Balesetmegelőzési Bizottság által meghirdetett:
" Közlekedésbiztonság gyermekszemmel című pályázaton megyei 1. helyezést ért el:
Mezei Barbara 8. c osztályos és
Veres Nóra 8.a osztályos tanuló
Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
TEHETSÉGMŰHELY
|
A Tehetséghidak Program keretében második alkalommal kerül sor műhelymegbeszélésre.
A meghívó a képre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető>>> |
***
TEHETSÉGHIDAK PÁLYÁZAT KIRÁNDULÁS - ETYEK, BUDAPESTI SZÉPMŰVÉSZETI MÚZEUM
2013. május 11-én a Tehetséghidak pályázati lehetőségével élve Etyeken és Budapesten jártunk téri-vizuális területen tehetséges gyerekekkel, szüleikkel és iskolánk pedagógusaival.
A csoportkép nagyobb méretben történő megtekintéséhez kattintson a képre>>> |
Etyeken a Korda Filmparkban ismerkedhettünk meg a filmkészítés kulisszatitkaival, sétát tehettünk egy New York-i utcán és egy középkori díszletutcában is.
A nap másik programja a Szépművészeti Múzeumban volt, ahol is két csoportban vehettünk részt műhelyfoglalkozásokon. Az egyik csoport az emberábrázolást tanulmányozhatta az ókortól napjainkig, a másik csoport pedig a reneszánsz Itáliából kapott egy kis ízelítőt.
Nagyon tartalmas napunk volt, ezen az úton is sok élménnyel gazdagodhattunk.
|
A kiránduláson készült fényképek megtekinthetők IDE kattintva!>>>
***
KÁLTI MÁRK TÖRTÉNELMI VERSENY
|
2013. május 12-én, a Kálti Márk történelem verseny országos fordulóján
Bányi Kristóf, 5.c osztályos tanulónk képviselte iskolánkat a Budapesti Műszaki Egyetemen, aki országos 11. helyet ért el.
Felkészítő tanár: Kondorné Fehér Anikó |
Ezúton is gratulálunk a szép sikerhez!
***
"ÍRORSZÁG MINDÖRÖKKÉ" RAJZPÁLYÁZAT
|
Az Europe Direct által kiírt "Írország mindörökké" rajzpályázaton a felső tagozatosok kategóriájában
Tornyi Zita (6.a) 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
***
SZOLNOK KÁRTYA RAJZPÁLYÁZAT
|
A T-City által kiírt Szolnok kártya rajzpályázaton
Knapcsek Enikő (8.c) közönségdíjas lett.
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna |
Gratulálunk a szép eredményhez!
***
"TENYÉRMESÉK" MEGYEI RAJZVERSENY
|
A Fiumei Általános Iskola által kiírt "Tenyérmesék" című megyei rajzversenyen
Tornyi Zita (6.a) különdíjas lett.
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna |
Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
***
SZÖVEGÉRTŐ VERSENY VÉGEREDMÉNYE
A Szövegértő Verseny végeredménye a következőképpen alakult:
I. Vass Márk 4.d (29pont)
II. Danyi Péter 4.a (28pont)
III. Unyi Nándor 4.b (27,5pont)
IV.Székely Zoltán 4.a és Kocsis Milán (26pont)
V. Horváth Evelin 4.c (25pont)
VI. Takács Máté 4.c (24pont)
VII. Sándor Levente 4.b (18pont)
Gratulálunk az elért eredményekhez!
***
ÖVEGES ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY
Az Öveges Országos Fizikaverseny megyei döntőjén tanulóink nagyszerű eredményeket értek el.
|
Varga Ádám (8.c) 5. helyezést ért el. |
|
Mészáros Gergő (8.c) 8. helyezést ért el. |
Felkészítő tanár: Baráth Béla.
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!
***
KÖZLEKEDÉSI VERSENYEK
Tanulóink a közlekedési versenyeken is kimagaslóan szerepeltek.
A "Ki a mester két keréken?" elnevezésű, Szolnoki Rendőrkapitányság által szervezett egyéni területi fordulóban
Bodnár Boglárka (6.c) 6. helyezést ért el.
A Kerékpáros Iskolakupa csapatversenyének területi fordulóján - melyet szintén a Szolnoki Rendőrkapitányság szervezett- a következő eredmények születtek:
Szabó Liliána-Petrovay Ádám (6.c) 8. helyezés.
Mérész Anna - Juhász Zsolt (8.a) 10. helyezés.
Gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!
***
"LEGYÜNK ZÖLDEK, LEGYEN JOBB A FÖLDNEK!"
A "Legyünk zöldek, legyen jobb a földnek!" elnevezésű, több kategóriát is magába foglaló versenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:
Rajz- és plakátkészítő verseny:
(A4-es méretű munkák)
1. hely: Mihályi Adél (2.a)
2. hely: Erdős Renáta Jázmin (2.a)
3. hely: Récsányi Fanni (2.b)
Különdíj: Kerekes Ivett (2.a)
(Plakát méretű munkák)
1. hely: Tornyi Zita-Mezei Zsanett (6.a)
2. hely: 4.a osztály munkája
3. hely: 4.c osztály munkája
Különdíjas lett: az 5.b osztály. |
Ötletkártya készítése:
1. hely: Kovács Antónia (1.c)
2. hely: Nemes Kincső, Radeczki Gábor (3.b)
3. hely: Palla Gréta (5.b)
Különdíjas lett: a 3.b osztály.
Makett-modellkészítő verseny:
1. hely: Dzsubák Máté és Unyi Nándor (4.b)
Különdíjas lett: 4.d osztály |
Vers - és meseíró verseny:
1-2. évfolyamon
1. hely: Garzsik Nóra (2.b)
2. hely: Bende Luca (2.b)
3. hely: Kovács Petra (2.a) és Geszti Kata (2.b)
3-4. évfolyamon
1. hely: Bobaly Balázs (4.a)
2. hely: Rimóczki Henrietta (4.d)
3. hely: Őry-Szentannay Tamara (4.d) |
A pályamunkák megtekinthetők az iskola első emeletén.
Ezúton is köszönetet mondunk a sok, rendkívül értékes pályamunkáért!
***
FEC-MTK KUPA-EVEZŐSVERSENY
2013, május 4-én rendezték meg Csepelen a FEC-MTK kupát az evezősöknek.
Az iskola tanulóinak eredményei:
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez
***
MEGYEI DIÁKOLIMPIA - KISPÁLYÁS FOCI
A hétvégén zajlottak a megyei diákolimpiai versenyek kispályás fociban. 3 csapatunk is résztvevője volt a megyei döntőnek, amit a Telekom támogatott.
Eredmények:
- a II.korcsoportos ( 3-4. oszt.) fiúk megyei bajnokok lettek, továbbjutottak az országos döntőre, Fonyódligetre.
- a III.korcsoportos ( 5-6. oszt.) fiúk szintén elsők lettek, nekik Miskolcon lesz az országos döntő.
- a felsős lányok pedig második helyezést értek el.
A Magyar Telekom a legnépesebb szurkolótáborral rendelkező iskolát egy laptoppal ajándékozta meg, mely kitüntetést és ajándékot a mi iskolánk nyerte!
Ezúton gratulálunk sikeres csapatainknak, valamint köszönetet mondunk a lelkes szurkolótáborunknak!
***
ANYÁK NAPJA
|
2013. május 6-án sok szeretettel várunk minden kedves édesanyát, nagymamát a Szandaszőlősi Művelődési Házban megrendezésre kerülő anyák napi műsorunkra!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
HATÁRTALANUL PROJEKT
|
Iskolánk 2013-ban is sikeresen pályázott a Határtalanul Projektre, melynek köszönhetően iskolánk 41 tanulója, öt kísérővel a Délvidékre fog utazni.
A honlapon létrehozott Határtalanul menüpontban folyamatosan bővülő információkat tekinhet meg a projekt alakulásáról.
A Határtalanul Projekt oldala IDE kattintva is megtekinthető>>> |
***
TEHETSÉGMŰHELY
|
A Tehetséghidak Program keretében lehetőségünk van három alkalommal műhelybeszélgetést rendezni a tehetség témakörében. Ennek első alkalmára hívjuk most Önöket.
A meghívó a képre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető>>> |
***
TEHETSÉGNAP 2013
2013. április 26-án második alkalommal rendeztük meg iskolánkban a tehetségnapot.
Ez alkalommal is sokféle területen kipróbálhatták magukat a gyerekek, a sporttól kezdve a japán nyelv megismerésén keresztül különböző különleges kézműves programokig.
Különlegessége volt a napnak, hogy az idén diákokat is bevontunk egy-egy foglalkozás megtartásába.
Minden osztálynak volt egy előzetes feladata is erre a délelőttre. Egy-egy magyar géniusz (elsősorban feltalálók és tudósok) életútját kellett feldolgozniuk, majd tabló formájában közkinccsé tenniük. A délelőtt végén egy kvíz során adhattak számot a gyerekek a nagy magyarokról szerzett ismereteikről.
|
A Tehetséghidak pályázat lehetőséget nyújtott a szülő-diák-pedagógus kapcsolat elmélyítésére azáltal, hogy szülők vállalták el egy-egy érdekes foglalkozás megtartását. Nagy volt az érdeklődés a kézműves szappanok és fürdőgolyók készítésénél és a marcipán figurák formázása sem hagyott hidegen senkit. |
|
Délután a Szolnoki Hagyományőrző Íjász Klub vezetett be az íjászkodás rejtelmeibe. |
Bízunk abban, hogy az idén is mindenki megtalálta a neki legjobban megfelelő időtöltést és tudása is gyarapodhatott.
A napot a hagyományszerűen megrendezett nagy sikerű Gála zárta.
A tehetségnapról készült fényképek megtekinthetők IDE kattintva>>>
A Szolnoki Hagyományőrző Íjász Klub íjászbemutatóján készült fotók megtekintéséhez kattintson IDE>>>
A Gáláról készült képek IDE kattintva megtekinthetők>>>
***
AEROBIC DIÁKOLIMPIA DÖNTŐ
2013. április 28-án Budapesten került megrendezésre az aerobik diákolimpiai döntő a Semmelweis Egyetem – Testnevelési és Sporttudományi Kar atlétikai csarnokában.
Challange kategóriában
UP3 korosztályban a 2. helyezést érte el a következő csapat:
Csényi Anna
Fodor Anita
Kolláth Csenge Sára
Nagy Lili
Tíger Nóra |
A két csapatról készült közös fotó nagyobb méretben történő megtekintéséhez kattintson a képre! |
Challange kategóriában
UP2 korosztályban a 6. helyezést érte el a következő csapat:
Csontos Boglárka
Juhos Anna
Kerekes Kitti
Szalai Kira
Tíger Lili |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
NÉMET NYELVI MEGYEI VERSENY
Iskolánk tanulói a megyei szintű német nyelvi versenyen kiemelkedően teljesítettek:
Felkészítő tanár: Sitkuné Lékó Judit.
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű szerepléshez!
***
LADIK - MEGYEI VETÉLKEDŐ
2013. április 26-án került sor a Szandaszőlősi Művelődési Házban a "Lapot a diákoknak" megyei vetélkedőre a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Új-Néplap szervezésében.
Iskolánk 7.c osztályos csapata 1. helyezést ért el, és továbbjutott az országos megmérettetésre.
|
A csapat tagjai:
Ozzahr Laura Aisa, Garzsik Réka, Presír Boróka,
Petrovay Dorina, Katona Zsófia
Felkészítő tanár: Katona Zsuzsanna |
A versenyzőkről készült kép nagyobb méretben is megtekinthető a fényképre való kattintással.
A vetélkedőről készült fényképek megtekinthetők IDE kattintva>>>
Gratulálunk a versenyen nyújtott kimagasló teljesítményért!
***
AZ ISKOLAHÉT PROGRAMJA
|
2013. április 22-26 között kerül sor az Iskolahétre, melynek keretében a kedves szülőknek szóló nyílt tanítási órák mellett sok hagyományos és újszerű program is várja a tanulókat.
A részletes programkínálat megtekintése>>> |
***
E-LEARNING KRESZ TANFOLYAM
|
Kedves Tanulóink!
Az Országos Közlekedésbiztonsági Program keretében ingyenes online képzés segítségével most hozzájuthattok egy államilag elismert online kresz tanfolyamhoz, amely a jogosítványszerzés első lépése.
További információk elérhetők a plakátra kattintva, illetve a
www.tanuloknak.hu weboldalon!>>> |
Tájékoztató füzet letöltése>>>
***
VERSENYEREDMÉNYEK
|
Az iskolahét alkalmából megrendezésre került "Védett állatok" című rajzpályázaton iskolánk tanulói nagyszerű eredményeket értek el:
1. hely: Fodor Kata 7.a
3. hely: Knapcsek Enikő 8.c
különdíjas lett: Lescsinszki Beatrix (7.a), Tornyi Zita (6.a) |
|
Ugyanezen a versenyen, alsó tagozaton
különdíjas lett: Magos Leila (2.a) |
A Szandaszőlősi Általános Iskola 7.a osztály által szervezett rajzkészítő versenyen:
Kerekes Ivett (2.a) különdíjas lett,
Mihályi Adél (2.a) 1. helyezést ért el,
Erdős Renáta Jázmin (2.a) 2. helyezést ért el. |
|
A Vers - és meseíró versenyen
Kovács Petra (2.a) 3. helyezést ért el. |
|
A Széchenyi Megyei Matematika versenyen:
Ondok Mátyás (2.b) 7. helyezést ért el. |
A 3 fordulós iskolai matematika versenyen:
Ondok Mátyás (2.b) 2. helyezést ért el. |
|
A "Legyünk zöldek!" – iskolai környezetvédelmi versenyen – történet írása kategóriában:
Garzsik Nóra (2.b) 1. helyezést,
Bende Luca (2.b) 2. helyezést,
Geszti Kata (2.b) 3. helyezést ért el.
rajzpályázat kategóriában:
Récsányi Fanni (2.b) 3. helyezést ért el.
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő szerepléshez!
|
|
|
|
***
DIÁKSZIMPÓZIUM
|
A Varga Katalin Gimnáziumban a Föld Napja alkalmából rendezett diákszimpózuimon (természettudományos kategória, kémia szakterület)
Balázs Kornél (7.a) 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Mihályiné Papp Györgyi |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
***
TUDORKA MAGAZIN PÁLYÁZATA
|
A Tudorka magazin "Állatkerti séták" című 7 fordulós pályázatán a 4.c osztály tanulói országos I. helyezést értek el.
Nyereményük: 100.000 Ft, amelyet osztálykirándulásra használhatnak fel.
Felkészítőik, segítőik: Bakó Erzsébet, Szalainé Tóth Ibolya, a 4.c osztály szülői közössége. |
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!
Az osztályról készült fénykép a képre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető!>>>
***
ORSZÁGOS MESEVETÉLKEDŐ MEGYEI FORDULÓJA
|
Az Országos Mesevetélkedő megyei fordulójában
4. helyezést ért el:
Bán Zsófia Bianka, Horváth Evelin Erzsébet, Kerekes Kitti, Mérész Adél (4.c)
Felkészítő tanító: Szalainé Tóth Ibolya. |
Ezúton is gratulálunk a szép eredményhez!
A versenyzőkről készült kép nagyobb méretben történő megtekintéséhez kattintson a fotóra!>>>
***
MESESZÉP MESEKÉP MESEÍRÓ ÉS ILLUSZTRÁLÓ PÁLYÁZAT
A törökszentmiklósi Kölcsey Ferenc Általános Iskola a Magyar Kultúra Napja alkalmából kiírt " Meseszép-mesekép" című meseíró és illusztráló pályázatán különdíjas lett:
Farkas Fanni Flóra (4.b)
Felkészítő:Pogányné Rizán Margit
Veres Márta (7.a)
Felkészítő: Fazekas Zsuzsanna
Ezúton is gratulálunk a szép teljesítményhez!
***
TECHNIKAVERSENY EREDMÉNY
Az Általános Iskolák Országos Technikaversenyének Megyei Döntőjén 2013. április 11-én a Fiumei Úti Iskolában iskolánk csapata megyei 1. helyezést ért el, és továbbjutott az országos döntőbe.
|
A csapattagok egyéni helyezései:
Balog Lajos (8.a) 1. helyezést ért el.
Juhász Zsolt (8.a) 4. helyezést ért el.
Mérész Anna (8.a) 5. helyezést ért el. |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményekhez!
A versenyzőktről készült fényképek nagyobb méretben is megtekinthetők a fotókra való kattintással!>>>
***
SZÉCHENYI ÉS KORA VÁROSI TÖRTÉNELEM VERSENY
2013. április 15-én rendezték a Széchenyi Körúti Általános Iskolában a 7-8. osztályosok részvételével a Széchenyi és kora városi történelem versenyt.
Iskolánk két csapata kitűnően szerepelt.
|
1. helyet ért el:
ifj. Balogh János Pál, Fábián Erik, Mészáros Gergő alkotta csapat. |
|
2. helyezett lett a 17 csapat közül a 7.a osztályból Pápai Ádám, Székely Mátyás, Vígh Ferenc összetételű csapat. |
A versenyzőktről készült fényképek nagyobb méretben is megtekinthetők a fotókra való kattintással!>>>
***
TÖPRENGŐ MATEMATIKA VERSENY
A Töprengő Matematika Versenyen iskolánk növendékei nagyszerű eredményeket értek el.
|
4. helyezést ért el: Tornyi Bálint (2.a)
Felkészítő tanító: Bartáné Jáger Anikó |
|
5. helyezést ért el: Ondok Mátyás (2.b)
Felkészítő tanító: Németh Istvánné |
Ezúton is gratulálunk a sikeres szerepléshez!
***
KÖZLEKEDÉSI ISMERETEK VERSENY
|
A Megyei Közlekedési Verseny 4. évfolyamán
3. helyezést ért el Csatári Alina (4.a).
Felkészítő tanító: Mészárosné Fogarasi Erika |
Ugyanebben a korosztályban a 4.b osztályból
9. helyezést ért el Pásztor Barnabás. Felkészítő tanító: Pogányné Rizán Margit |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
V. ORSZÁGOS NÉPTÁNCVERSENY
|
Az V. Országos Néptáncverseny Budapesten megrendezett országos döntőjében művészeti iskolánk ifjúsági csoportja III. helyezést ért el.
A csoport felkészítői: Stonawskiné Busi Ildikó és Hoffer Károly
A versenyen a zenekari kíséretet Juhászné Antal Gabriella és tanítványai biztosították. (Böröcz Balázs, Hornich Thomas és Sulák Gergő)
|
Gratulálunk a kiváló eredményhez!
A versenyzőktről készült fényképek nagyobb méretben is megtekinthetők a fotókra való kattintással!>>>
***
SZANDAI TEREMFOCI BAJNOKSÁG
***
NAGY BANDÓ ANDRÁS
|
2013. április 22-én a Szandaszőlősi Művelődési Házban Nagy Bandó András tart előadást.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
A SEBES ZENEKAR 5 ÉVES SZÜLETÉSNAPJA
|
2013. április 6-án, a művészeti iskola által rendezett nagy sikerű táncházban került sor a Sebes zenekar születésnapi köszöntésére.
Az ünnepelteknek, Túri Lucának, Böröcz Balázsnak és Hornich Thomasnak ezúton is sok szeretettel gratulálunk és további szép sikereket kívánunk! |
***
TEHETSÉGHIDAK PÁLYÁZAT - BUDAPESTI KIRÁNDULÁS
2013. április 6-án a Tehetséghidak pályázati program lehetőségével élve Budapesten jártunk. Iskolánkból 40 nyelvi területen tehetséges diák, 4 pedagógus és 10 szülő vett részt a programokon.
|
Először az SDI Media Hungary szinkronstúdiójába juthattunk be, ahol nemcsak a szakavatott hangmérnöktől kaphattunk egy kis ízelítőt, hanem mi is kipróbálhattuk magunkat szinkronizálás közben.
Egy kis pihenő után egy sétát tettünk a belvárosban, a régi épületek titkos jelrendszerét próbáltuk megfejteni az Imagine Budapest túravezetőjének segítségével.
Végül este az Erkel Színházban a János vitéz című darabot nézhettük meg. Mindenki élményekkel telve érkezett haza. |
A kirándulásról készült fényképek megtekinthetők IDE kattintva!>>>
***
JUDO VERSENYEREDMÉNYEK
A 2013. április 7-én Pakson megrendezett Regionális Diákolimpia versenyén iskolánk tanulói kiemelkedően szerepeltek.
|
Fehér Máté (4.a) 3. helyezést ért el. |
|
A Diák B 41 kg-os kategóriában
Szőke Szabolcs (5.d) 3. helyezést ért el.
|
|
A serdülő korosztályban, 66 kg-os súlycsoportban
Gőz Roland (7.b) 1. helyezést ért el. |
A versenyzőkről készült képek a fotókra való kattintással nagyobb méretben is megtekinthetők!>>>
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
XXXII. ORSZÁGOS TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ
|
A hétvégén megrendezett XXXII. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásáron nagy sikerrel mutatkozott be a Kispántlika Énekegyüttes. A Hagyományok Háza Folklór Osztályának meghívása a szakmai programra nagy megtiszteltetés volt az együttes számára.
Felkészítő tanár: Juhászné Antal Gabriella
A fotó a képre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető!>>> |
***
ZRÍNYI ILONA MATEMATIKA VERSENY ORSZÁGOS DÖNTŐJE
|
A Zrínyi Ilona Matematika Verseny országos döntőjén a 3. osztályosok között iskolánk 3.a osztályos tanulója, Radócz István XIII. helyezést ért el
Felkészítő tanítója: Nyolczas Edina
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez! |
***
MODERNTÁNC KUPASOROZAT
2013. március 23-án szombaton a szolnoki Széchenyi körúti Sportcsarnokban a Dalma Dance Klub szervezésében került megrendezésre a Moderntánc Kupasorozat 2012-2013 évadjának III. országos kupafordulója.
A verseny részletes eredménysora IDE kattintva érhetők el!>>>
***
"A VÍZ VILÁGNAPJA" KÉPZŐMŰVÉSZETI VERSENY
A "Víz világnapja" alkalmából meghirdetett képzőművészeti pályázaton díjazott lett, azaz megyei 1. helyezett:
Fodor Kata 7.a
Mészáros Angéla 7.c
Veres Márta 7.a
Zsigmond Laura 5.c
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményhez!
***
ORSZÁGOS MESEVETÉLKEDŐ VÁROSI FORDULÓJA
Az Országos Mesevetélkedő városi fordulójában iskolánkból 5 csapat vett részt.
|
"Kócos kis ördögök" csapata:
A megyei, 5. fordulóba jutott csapat tagjai:
Bán Zsófia Bianka, Horváth Evelin Erzsébet, Kerekes Kitti, Mérész Adél
A 4.c osztály növendékeiből álló csapat felkészítő tanítója: Szalainé Tóth Ibolya. |
A további 4 résztvevő csapatunk is kiválóan szerepelt.
|
|
A 3.a osztályból a "Kobrák" nevű csapat tagjai:
Juhász Balázs, Nagy Zsombor, Szemők Ábris, Fontos Bálint
Felkészítő tanító: Rátkainé Hegedűs Ilona. |
|
A 3.b osztályból a "Szárnyaló pegazusok" nevű csapat tagjai:
Bendó Dorina, Kiss Virág, Kerekes Gergő, Sándor Máté
Felkészítő tanító: Pergéné Rácz Anita. |
|
A 3.c osztályból a "Beszélő könyvek" nevű csapat tagjai:
Dzsubák Fanni, Sitku Anna, Vitai Patrik Erik, Veres Patrik
Felkészítő tanító: Szántó Piroska |
|
A 4.a osztályból a "Könyvkalózok" nevű csapat tagjai:
Csatári Alina, Szabó Natália, Bobaly Balázs, Székely Zoltán
Felkészítő tanító: Benedekné Pap Linda. |
A versenyzőkről készült fotók a fényképekre való kattintással nagyobb méretben is megtekinthetők!
Ezúton is gratulálunk a szép eredményekhez!
***
VIGYÁZZ, KÉSZ, PÉNZ!
2013. március 18-án Kecskeméten került sor a K&H Bank által meghirdetett "Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi vetélkedő területi középdöntőjére. 5-6. évfolyamon Jász-Nagykun-Szolnok megyéből egyedül a mi iskolánk 3 csapata tudott bejutni.
Helyezéseik:
|
1. hely: "Takarékosok" csapat (5.c)
Tagjai: Malecz Levente, Erdélyi Gyula, Balázs Hanna, Zsigmond Laura, Sitku László
Felkészítő tanáraik:
Kondorné Fehér Anikó, Tóthné Kálmán Mária |
|
4. hely: "Fantasztikus ötös" csapat (5.d)
Tagjai: Németh Zsolt, Horváth Csaba, Molnár Dorina, Szőke Szabolcs, NAgy Szabolcs
Felkészítő tanáruk:
Balázsné Ferenc Anita |
|
4. hely: "Pudingok" csapat (5.d)
Tagjai: Kézsmárki Napsugár, Kovács Réka, Seller Petra, Gecse Szandra, Juhász Nelli
Felkészítő tanáruk:
Balázsné Ferenc Anita |
A versenyzőkről készült képek nagyobb méretben is megtekinthetők a fotókra való kattintással.
Az 5.c csapata bejutott a májusi országos döntőbe!
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
MEGYEI NÉPDALÉNEKLŐ VERSENY - CIBAKHÁZA
|
A Damjanich Napok keretében Cibakházán rendezett megyei népdaléneklő versenyen
Almási Kamilla 6. c osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítője: Juhászné Antal Gabriella. |
Ezúton is gratulálunk a szép eredményhez!
***
HÚSVÉTI JÁTSZÓHÁZ
|
2013. március 23-án Húsvéti Játszóházra kerül sor a Művelődési Házban.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
BEISKOLÁZÁS 2013
Szeretettel várunk minden érdeklődő szülőt 2013. március 19-én és március 26-án 17 órakor kezdődő tájékoztatónkra.
A 2013-2014-es tanévre történő beiskolázással kapcsolatos információk IDE kattintva érhetők el!>>>
***
ZRÍNYI MATEMATIKA VERSENY
A Zrínyi Matematika Versenyen iskolánk tanulói kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, mellyel ismét megnyerte iskolánk a vándorserleget az iskolák közötti versenyben.
Eredmények:
3. osztály
Radócz István 1. hely - továbbjutott az országosra, Sándor Máté 15. hely
4. osztály: Tornyi Csaba 10. hely
6. osztály: Szabó Liliána 9. hely
7. osztály: Németh Ferenc 11. hely
8. osztály: Fábián Erik 2. hely, Árvai Csaba 6. hely, Kiss Adrienn 12. hely, Matúz Boglárka 14. hely
Csapat:
3. osztály : 1. hely ( Radócz István, Balla Orsolya, Sándor Máté)
8. osztály: 2. hely ( Fábián Erik, Árvai Csaba, Kiss Adrienn)
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
KELET-MAGYARORSZÁGI TERÜLETI DIÁKOLIMPIA
A Magyar Torna Szövetség Aerobic szakágának ("B" kategória) idei tanévének eddigi eredménysora:
Versenyszám: Challange
Kategória: UP 3
Helyezés: 4 hely
Csapat:
Csényi Anna
Fodor Anita
Kolláth Csenge Sára
Nagy Lili Emma
Tíger Nóra Anna
Versenyszám: Challange
Kategória: UP 2
Helyezés: 5 hely
Csapat:
Csontos Boglárka Loretta
Juhos Anna
Kerekes Kitti
Szalai Kira
Tíger Lili Petra |
|
|
|
|
A csapatok fotói a fényképekre kattintva nagyobb méretben is megtekinthetőek>>>
Gratulálunk a szép eredményekhez!
***
"ÁLOMÚT" RAJZPÁLYÁZAT
A Magyar Közút "Álomút" című rajzpályázatán különdíjat nyertek:
Serege Ádám (3.a)
Szemők Ábris (3.a)
Szabó András (3.a)
Felkészítő: Nyolczas Edina
Gratulálunk a szép eredményhez!
***
MÁRCIUS 15.
|
2013. március 14-én ünnepi műsorral emlékezünk meg 1848/49 hőseiről.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
JUDO VERSENY
A képen Gőz Roland Senior Világbajnok edzőjével, Németh Tiborral látható. |
2013. március 2-án az Országos Diákolimpián, serdülő korosztályban, 66 kg-os súlycsoportban iskolánk tanulója,
Gőz Roland I. helyezést ért el.
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
A díjátadásról készült fénykép a fotóra való kattintással nagyobb méretben is megtekinthető!>>> |
***
AZ ISKOLAGYŰLÉSEN ELHANGZOTT FELSŐS VERSENYEREDMÉNYEK
5.b |
Név |
Verseny |
Helyezés |
Fábián Nikoletta |
Mezőtúri Megyei Úszóverseny |
1., 3., 4. hely |
Magos Laura |
Mezőtúri Megyei Úszóverseny |
3., 5. hely |
Porkoláb Dorina |
Mezőtúri Megyei Úszóverseny |
3. hely |
Csontos Boglárka |
Farsangi Aerobic Verseny |
2. hely |
Szalai Kíra |
Farsangi Aerobic Verseny |
2. hely |
5.c |
Juhos Anna |
Aerobic UP-II kategória |
2. hely |
Ferge Máté |
Mezőberény |
3. hely |
Sitku László |
LV Select Kupa |
2. hely |
Erdélyi Gyula |
Mátyás Tudósai Versmondó |
12. hely |
5.d |
Kovács Réka |
Ugrálókötél Város Diákolimpia |
3., 5. hely |
Horváth Imola |
Mátyás Tudósai Rajzverseny |
3. hely |
6.a |
Berkó Fanni, Mezei Zsanett |
Curie Környezetvédelmi Verseny |
12. hely |
Kiss Martin Dominik, Nagy László |
LV Select Kupa |
2. hely |
Seres Gábor, Szűcs Ákos |
Kosárlabda Városi Diákolimpia |
6. hely |
Mészáros Bence |
Budapest 10 Tánc Országos Ranglista |
4. hely |
Mészáros Bence |
Kelet-Magyarország, Nyíradlony, latin és standard táncok |
1. hely |
Mészáros Bence |
Budapest Standard Ranglista, Országos |
5. hely |
Tornyi Zita |
Mátyás Tudósai Rajzverseny |
8. hely |
6.c |
Soós Dávid |
Mátyás Tudósai Versmondó |
különdíj |
Almási Kamilla |
Tiszán Innen, Dunán Túl Megyei Népdaléneklő Verseny |
1. hely |
Nagy Márk |
Junior Magyar Bajnokság, Standard Tánc |
4. hely |
Nagy Márk |
10 Tánc Verseny |
3. hely |
7.a |
Verebélyi Hanna |
Mátyás Tudósai Prózamondó |
1. hely |
Polgár Dávid |
Megyei Úszóverseny 100 m hát |
3. hely |
Polgár Dávid |
Megyei Úszóverseny 100 m pillangó |
2. hely |
Polgár Dávid |
Mátyás Tudósai Angol Csapatverseny |
2. hely |
7.b |
Szabó Enikő |
Szarvas Kupa Teremlabdarúgó Torna, Kolláth Béla Emléktorna |
Legjobb kapus |
Kirják Henrik, Halicsku Norbert |
Megyei Teremlabdarúgás |
2. hely |
7.c |
Serege Benjámin |
Országos Erdei Futóverseny |
4. hely |
Serege Bence |
Országos Erdei Futóverseny |
13. hely |
Serege Bence |
Nyílt Concept Ergométeres Országos Bajnokság |
5. hely |
Tárnai Réka |
Megyei Gyermek Atlétika Verseny, 60 m futás |
1. hely |
Tárnai Réka |
Megyei Gyermek Atlétika Verseny, távolugrás |
1. hely |
Knipfer Zsófia |
Megyei Serdülő Atlétika Verseny, magasugrás |
2. hely |
Knipfer Zsófia |
Megyei Serdülő Atlétika Verseny, távolugrás |
3. hely |
Knipfer Zsófia |
Országos Atlétikai Bajnokság, távolugrás |
7. hely |
Kókai Boglárka, Katona Zsófia, Petrovay Dorina |
Mátyás Tudósai Angol Csapatverseny |
2. hely |
Garzsik Réka |
Mátyás Tudósai Versmondó |
különdíj |
Tárnai Réka |
Mátyás Tudósai Versmondó |
5. hely |
Mészáros Barbara |
Mátyás Tudósai Rajzverseny |
11. hely |
Papp Margit Blanka |
Miskolci Modell Fesztivál és Makettverseny, Ifjúsági Egyéb Kategória |
1. hely |
8.a |
Mérész Anna, Juhász Zsolt, Tóth György Bence, Farkas Tamás |
Matek Guru Kárpát-Medencei Matematika Csapatverseny |
továbbjutás a megyei fordulóba |
8.b |
Árvai Csaba |
Szegő Gábor Megyei Matematika Verseny |
4. hely |
8.c |
Imre Gábor |
Kajak Héraklész Országos Felmérés |
8. hely |
Egedi Sára |
Tiszán Innen, Dunán Túl Megyei Népdaléneklő Verseny (Kispántlika Énekegyüttessel) |
1. hely |
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
MÁTYÁS TUDÓSAI
A Mátyás Tudósai megyei tanulmányi versenyen iskolánk tanulói nagyszerű eredményeket értek el. A dicsőséglista még bővülni fog egyes műveltségterületekkel.
Vers-és prózamondó verseny:
1. hely: Verebélyi Hanna (7.a) - felkészítő: Varga Beáta
5. hely: Tárnai Réka (7.c) - felkészítő: Katona Zsuzsanna
6. hely: Radeczki Gábor (3.b) - felkészítő: Pergéné Rácz Anita
9. hely: Szabó Natália (4.a) - felkészítő: Benedekné Pap Linda
12. hely: Erdélyi Gyula (5.c) - felkészítő: Katona Zsuzsanna
13. hely: Kézsmárki Napsugár (5.d) - felkészítő: Katona Zsuzsanna
Különdíjas lett: Soós Dávid (6.c) -felkészítő: Hernádi Andrásné/
és Garzsik Réka (7.c) - felkészítő: Katona Zsuzsanna
Matematika verseny:
1. hely: Radócz István (3.a)- felkészítő: Nyolczas Edina
1. hely: Tornyi Csaba (4.d) - felkészítő: Hankoszki Zsuzsanna
8. hely: Pribély Gábor (3.b)- felkészítő: Fehérné Imrek Katalin
9. hely: Papp Bercel Tas (4.b) - felkészítő: Pogányné Rizán Margit
Angol nyelvi csapatverseny:
2. hely: Katona Zsófia, Kókai Boglárka, Petrovay Dorina, Polgár Dávid (7.a, 7.c) - felkészítő: Nagyné Szabó Julianna
Rajzverseny:
3. hely: Horváth Imola (5.d) - felkészítő: Fazekas Zsuzsanna
8. hely: Tornyi Zita (6.a) - felkészítő: Fazekas Zsuzsanna
11. hely: Mészáros Barbara (7.c) - felkészítő: Fazekas Zsuzsanna
Ezúton is gratulálunk a sikeres szerepléshez!
***
KELET-SVÁJCI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG
|
Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Kelet-Svájci Ifjúsági Bajnokságot, melyen iskolánk tanulói,
Horváth Krisztián és Horváth Levente
is továbbjutott a Svájci Országos Ifjúsági Bajnokságra.
A két tanuló mérlege:
Horváth Krisztián: 1 arany, 3 ezüst, 1 bronz.
Horváth Levente: 3 ezüst, 2 bronz. |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
TEHETSÉGHIDAK
|
A Szanda Sziporka Akkreditált Kiváló Tehetségpont közel 2 millió forintos támogatást nyert a TÁMOP 3.4.5-12-2012-0001. „Tehetséghidak Program” nevű kiemelt projekt keretében megvalósuló tanórán kívüli tehetségsegítő programok szervezésére a szülő – diák - pedagógus együttműködésének fejlesztése érdekében elnevezésű pályázaton. |
Ennek keretében egynapos kirándulások, műhelybeszélgetések és sikeres szülői életpályákat bemutató foglalkozások kerülnek megrendezésre. A programok részleteiről folyamatosan tájékoztatjuk Önöket, kísérjék figyelemmel honlapunkat!
***
AZ ISKOLA RAJZ GALÉRIÁJA
Az iskola rajz galériája frissült, melyben tanórai és szakköri munkák találhatók meg.
A rajzok megtekintéséhez kattintson IDE>>>
***
SAKK DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ
|
A Sakk Diákolimpia Megyei Döntőjén iskolánk 3.a osztályos tanulója, Radócz István I. helyezést ért el. |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
***
AZ ISKOLAI KÖNYVTÁR HONLAPJA
Kedves Látogatók!
Elkészült az iskolai könyvtár saját honlapja a Tudásdepó Expressz - Együtt a könyvtárban - a tudás nyomában című, a TÁMOP-3.2.4.A-11/1-2012-0050 pályázat keretében.
A honlap elérhetősége: http://www.szandasulikonyvtar.hu
A Könyvcimborák 3. fordulójának feladatlapjai letölthetők az új honlapról, illetve a megfelelő sorra kattintva is.
1. évfolyam 3. forduló
2. évfolyam 3. forduló
3. évfolyam 3. forduló
4. évfolyam 3. forduló
5. évfolyam 3. forduló
6. évfolyam 3. forduló
7. évfolyam 3. forduló
8. évfolyam 3. forduló
***
ORSZÁGOS MESEVETÉLKEDŐ
Az Országos Mesevetélkedőre iskolánkból 25 csapat jelentkezett, melynek két fordulóján már 100 tanulónk részt vett. A harmadik fordulóba 13 csapat juthatott tovább.
A csapatok beosztása és a továbbjutók IDE kattintva érhetők el!>>>
Ezúton is gratulálunk az eredményekhez!
***
MEGYEI REJTVÉNYFEJTŐ BAJNOKSÁG
|
2013. március 2-án Rejtvényfejtő Bajnokságot szervez a Szandaszőlősi Művelődési Ház!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
DEMÉNY ISTVÁN KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓ
|
2013. február 14-én szeretettel várunk minden Kedves Érdeklődőt a Szandaszőlősi Művelődési Házban megrendezésre kerülő Demény István fotográfus kiállításának megnyitójára.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
FILMVETÍTÉS
|
2013. február 15-én filmvetítésre várunk minden Kedves Érdeklődőt!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
MASKARÁDÉ
|
2013. február 9-én szeretettel várunk mindenkit a Szandaszőlősi Művelődési Házban megrendezésre kerülő farsangi rendezvényünkre!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
KARÁCSONYI FÉNYEK RAJZPÁLYÁZAT
2013. január 24-én a Megyeházán iskolánk különdíjat kapott a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat által meghirdetett "Karácsonyi fények" rajzpályázatán. Ezt az elismerést iskolánk azzal nyerte el, hogy a legtöbb szép pályamunka intézményünk tanulóitól érkezett!
Ezúton is köszönjük a pályázóknak és felkészítő tanáraiknak a kiemelkedő munkát!
***
"TISZÁN INNEN, DUNÁN TÚL" MEGYEI NÉPDALÉNEKLŐ VERSENY
2013. február 1-jén került megrendezésre a "Tiszán innen, Dunán túl" Megyei Népdaléneklő Verseny. Intézményünk tanulói a következő eredményeket érték el:
5-6. évfolyamos szóló kategóriában:
Almási Kamilla 1. helyezést ért el.
|
|
középiskolás szóló kategóriában:
Veres Beáta 1. helyezett, Kovács Mónika 2. helyezett lett.
Versenyzésüket támogatják:
|
|
Kisegyüttes kategóriában:
a Szekeres Rita - Veres Beáta duó
és a
Kovács Mónika - Rózsa Bianka - Sós Dorottya trió is
2. helyezést ért el.
|
|
A Kispántlika Énekegyüttes kategóriájában
az 1. helyet nyerte el. |
|
Felkészítő tanáruk: Juhászné Antal Gabriella.
Gratulálunk a szép eredményekhez!
A versenyről készült fotók megtekinthetők IDE kattintva>>>
***
VERS-ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEK
Az iskolánkban megrendezésre kerülő házi vers- és prózamondó versenyen iskolánk alsó évfolyamos tanulóitól nagyszerű előadásokat hallgathattunk meg. A verseny eredményei:
1. évfolyam:
- 1. hely: Farkas Bence (1.c)
- 2. hely: Dögei Luca (1.a)
- 3. hely: Pető Fanni (1.a)
2. évfolyam:
- 1. hely: Varga Vivien (2.b)
- 2. hely: Petkes Aletta Dóra (2.b) és Szilágyi Levente László (2.a)
- 3. hely: Garzsik Nóra (2.b) és Geszti Kata (2.b)
3. évfolyam:
- 1. hely: Radeczki Gábor (3.b)
- 2. hely: Boda Márton (3.c)
- 3. hely: Dzsubák Fanni (3.c)
4. évfolyam:
- 1. hely:Szabó Natália (4.a)
- 2. hely: Gürtler Lilla (4.d) és Horváth Evelin (4.c)
- 3. hely: Bozsik Dávid (4.b)
A versenyről készült fotók megtekinthetők IDE kattintva!>>>
A versenyzők névsora>>>
***
VERSENYEREDMÉNY
Árvai Csaba (8.b) a Verseghy Ferenc Gimnázium által rendezett Szegő Gábor matematika versenyen megyei 4.helyezést ért el és egyéves ösztöndíjat is elnyert.
Felkészítő tanára: Szabóné Dóra Mónika.
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményhez!
***
FÉLÉVI NÉPTÁNCVIZSGÁK ÉS BEMUTATÓ FOGLALKOZÁSOK
***
MAGYAR KULTÚRA NAPJA
|
2013. január 21-én a Magyar Kultúra Napja alkalmából ünnepi műsorral várunk minden kedves érdeklődőt!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
KEDVES NYOLCADIKOSOK!
Az intézmény vezetése és tantestülete sikeres, eredményes felvitelit kíván Nektek!
Reméljük, hogy mindannyian ügyesek lesztek és jól fogtok teljesíteni! :-)
***
VERSENYEREDMÉNYEK
Rodriguez-Sainz Adrián
és felkészítő tanára, Széles Imréné
Jekő Kata és felkészítő tanára, Balázsné Ferenc Anita |
A Szent-Györgyi Albert Általános Iskola által meghirdetett ’Happy Talents’ angol nyelvi megyei versenyen a következő eredményeket érték el iskolánk tanulói:
8. évfolyamon:
2. helyezés: Rodriguez-Sainz Adrián (8.c)
9. helyezés: Palik Bence (8.b)
10. helyezés: Matúz Boglárka (8.c)
7. évfolyamon:
13. helyezés: Iván Norbert (7.c)
6. évfolyamon:
3. helyezés: Jekő Kata (6.a)
5. évfolyamon:
8. helyezés: Medvegy Gábor (5.b)
9. helyezés: Zsigmond Laura (5.c) |
A Kassai úti Általános és Kéttannyelvű Iskola által meghirdetett angol nyelvű mesevetélkedőn egyik csapatunk
3. helyezést ért el.
Tagjai:
Bobaly Balázs, Csatári Alina és Dajka Viktória 4.a és Boncsér Bálint, Dzsubák Máté és Papp Bercel 4.b.
Másik csapatunk 6. lett.
Tagjai:
Bán Zsófia, Horváth Evelin, Mérész Adél, Pintér Szabolcs, Rimóczi János és Takács Máté a 4.c osztályból.
|
|
A ’Tüskevár’című film alapján rendezett városi vetélkedőniskolánkból összesen hat csapat vett részt a vetélkedőn, valamennyien dicséretet érdemelnek.
Az 5.b osztály csapata 4. helyen végzett.
Tagjai:
Bánszki Bernadett, Medvegy Gábor és Szarvák Gorzsa.
|
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményekhez!
***
LÉNA SZANCOVA FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSÁNAK MEGNYITÓJA
|
2013. január 16-án kerül sor Léna Szancova festőművész kiállításának megnyitójára, melyre szeretettel várunk minden Kedves Érdeklődőt!
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
ORSZÁGOS RAJZPÁLYÁZAT EREDMÉNY
Mészáros Barbara 7.c osztályos tanuló a Kölyökbirodalom " Karácsonyi varázslat " c. országos rajzpályázatán 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
***
KÉZMŰVES SZOMBAT
|
2013. január 12-én kézműves szombattal vár minden Kedves érdeklődőt a Szandaszőlősi Művelődési Ház.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
OLVASS VELÜNK A KÖNYVTÁRBAN
***
KÉPGALÉRIÁK
***
MOL TEHETSÉGTÁMOGATÓ PROGRAM
A MOL Tehetségtámogató Programra benyújtott pályázatuk alapján a Kispántlika Énekgyüttes két szólistája, Kovács Mónika és Veres Beáta támogatásban részesültek. |
|
A két énekes felkészüléséhez és versenyeztetéséhez a MOL az Új Európa Alapítványon keresztül járul hozzá.
Felkészítőjük, mesterük: Juhászné Antal Gabriella
|
|
***
Jászkun Világ 2012
A Jászkun Világ - 2012- Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle döntőjében iskolánk művészeti csoportjai rangos elismerésekben részesültek.
Az oklevelek a képre való kattintással nagyíthatók!
|
Vadvirág Gyermek Néptáncegyüttes
(4.a és 4.b osztályosok)
NÍVÓDÍJ
Felkészítők:
Stonawskiné Busi Ildikó
és
Hoffer Károly |
|
Szandaszőlős Táncegyüttes
(ifjúsági csoport)
NÍVÓDÍJ
Felkészítők:
Stonawskiné Busi Ildikó
és
Hoffer Károly |
|
Kispántlika Énekegyüttes
NÍVÓDÍJ
Felkészítő:
Juhászné Antal Gabriella |
|
Gratulálunk az eredményes szerepléshez!
***
Képgalériák
Itt-honi Néptánc- és Népzenei találkozó>>>
Szandaszőlősi Művelődési Ház átadó ünnepség>>>
Népzenei Bemutató>>>
***
TARJÁN IMRE MEGYEI FIZIKA VERSENY EREDMÉNYEI
A versenyen a következő eredmények születtek:
1. Árvai Csaba, Huszár Zsombor, Fábián Erik 8.b
Felkészítő tanár: Szabóné Dóra Mónika
2. Balog Lajos, Mérész Anna, Tóth György Bence 8.a
Felkészítő tanárok: Szabóné Dóra Mónika, Baráth Béla
4. Kiss Adrienn, Matúz Boglárka, Rodríguez Sáinz Adrián 8.c
Felkészítő tanár: Baráth Béla
5. Balla György, Mészáros Gergely, Varga Ádám 8.a,c
Felkészítő tanár: Baráth Béla
Gratulálunk a kiemelkedő eredményekhez!
***
NÉMET NYELVI VERSENYEK
Széchenyi Gimnázium által szervezett nyelvi vetélkedőn megyei 3. helyezés:
7. osztályosok: Lescsinszky Beatrix 7.a
Veres Márta 7.a
Mészáros Csenge 7.b
Sarkadi Luca 7.c
Széchenyi Gimnázium által szervezett nyelvi vetélkedőn megyei 4. helyezés:
8. osztályosok: Mérész Anna 8.a
Juhász Zsolt 8.a
Gál Eszter 8.c
Gulácsi Fruzsina 8.c
Ezúton is gratulálunk az elért kiváló eredményekhez!
***
TOVÁBBTANULÁSI SZÜLŐI ÉRTEKEZLET
***
LUCA NAPI JÁTSZÓHÁZ
|
2012. december 15-én Luca napi játszóházra kerül sor a Szandaszőlősi Művelődési Házban, melyre szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
További részletekért kattintson a plakátra! |
***
HELYESÍRÓ VERSENY
Az iskolánkban megrendezett helyesíró versenyen a következő eredmények születtek:
3. évfolyam:
|
Név |
osztály |
pontszám |
1. |
Fazekas Dávid |
3.c |
39 |
2. |
Dzsubák Fanni |
3.c |
37 |
|
Nagy György János |
3.d |
37 |
3. |
Vitai Patrik |
3.c |
36 |
4. |
Munkácsy Luca |
3.a |
35 |
5. |
Herczeg Lili |
3.c |
32 |
6. |
Volter Evelin |
3.b |
31 |
7. |
Fontos Bálint |
3.a |
29 |
8. |
Radócz István |
3.a |
28 |
|
Módos Dorka |
3.d |
28 |
|
Gulyás Eszter Csenge |
3.d |
28 |
|
Pribély Gábor |
3.b |
28 |
9. |
Bányi Flóra |
3.a |
27 |
|
Szanyi Csenge |
3.b |
27 |
10. |
Lescsinszky Győző |
3.b |
25 |
|
Kerekes Gergő |
3.b |
25 |
11. |
Sitku Anna |
3.c |
24 |
12. |
Vékony Dorka |
3.a |
23 |
13. |
Fodor Krisztina |
3.d |
22 |
14. |
Fodor Anita |
3.d |
13 |
4. évfolyam:
|
Név |
osztály |
pontszám |
1. |
Mihályi Gergő |
4.b |
40 |
2. |
Bencze Bálint |
4.d |
39 |
|
Bobály Balázs |
4.a |
39 |
|
Székely Zoltán |
4.a |
39 |
3. |
Őry – Szentannay Tamara |
4.d |
38 |
4. |
Kovács Gábor |
4.a |
37 |
|
Mérész Adél |
4.c |
37 |
|
Horváth Evelin |
4.c |
37 |
|
Papp Bercel Tas |
4.b |
37 |
5. |
Takács Máté |
4.c |
35 |
|
Berta Kamilla |
4.b |
35 |
6. |
Kerekes Kitti |
4.c |
34 |
|
Farkas Fanni |
4.b |
34 |
7. |
Herczeg Karolina |
4.d |
33 |
8. |
Csatári Alina |
4.a |
32 |
|
Danyi Péter |
4.a |
32 |
9. |
Nagy Milán |
4.d |
31 |
10. |
Boncsér Bálint |
4.b |
30 |
|
Herczeg Viktória |
4.d |
30 |
11. |
Juhász Izabell |
4.c |
28 |
Ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez!
***
FAÜLTETÉS ISKOLÁNKBAN
|
„A 72 óra kompromisszumok nélkül” program keretén belül a 8. a osztályos gyermekek Pintér Ferenc (szülő) felajánlásának köszönhetően fákat ültettek iskolánk köré. Diákjaink több mint 30 darab fát ültettek és fogadtak örökbe, amelyek egyben az intézményünk díszeivé is váltak. Reméljük, hogy ezek Nektek köszönhetően is nagyra nőnek majd!
Köszönettel: 8.a osztály |
|
***
NEMZETI MINŐSÉG KLUB
|
A Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület intézményünket a a minőségfejlesztés terén elért kimagasló teljesítménye alapján a Nemzeti Minőség Klub tagjává fogadta. |
***
SZÁRNYALÓ GONDOLATOK RAJZVERSENY
A Belvárosi Általános Iskola "Szárnyaló gondolatok" című rajzversenyén, 5-6. osztályos korcsoportban iskolánk 6. a osztályos tanulója,
Tornyi Zita 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
EGÉSZSÉG - ÉS SZÉPSÉGBÖRZE
|
2012. december 8-án Egészség- és szépségbörzére kerül sor a Szandaszőlősi Művelődési Házban.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
TÁRSASTÁNC
|
Péntekenként 13 órától Molnár Anna táncpedagógus tart társastánc foglalkozásokat a Szandaszőlősi Művelődési Házban.
5-8. évfolyamos fiúk jelentkezését várjuk! |
* * *
SPORTEREDMÉNY
HÁZI NÉPDALÉNEKLŐ VERSENY
2012. november 14-én Házi Népdaléneklő Versenyre került sor, melyen az alábbi eredmények születtek: |
1-2. évfolyamon:
1. hely: Oravecz Anna (1.c)
2. hely: Kovács Petra (2.a)
2. hely: Rontó Emese (2.c)
3. hely: Szilágyi Bence (2.a) |
|
3-4. évfolyamon:
1. hely: Dajka Viktória (4.a)
2. hely: Szabó Natália (4.a
3. hely: Szokolai Hanna Erika (4.c) |
|
Felső tagozaton:
1. hely: Almási Kamilla (6.c)
2. hely: Fazekas Attila (6.a)
3. hely: Kovács Franciska (6.b)
3. hely: Nagy Kata Kármen (8.b) |
|
Ezúton is gratulálunk a színvonalas produkciókhoz!
A versenyről készült fotók megtekinthetők IDE kattintva>>>
***
MÁRTON NAPI VIGASSÁG
A Márton napi vigasság és a Libabál fotói megtekinthetők a Galériában.
Libabál>>>
Márton napi vigasság>>>
***
OLVASS VELÜNK A KÖNYVTÁRBAN
***
MÁRTON NAPI VIGASSÁG
2012. november 10-én Márton napi vigasságra kerül sor.
További részletekért kattintson a plakátra!>>>
***
"STARTOLJ RÁ" RAJZPÁLYÁZAT
A Magyar Államkincstár Jász-Nagykun-Szolnok megyei Igazgatóság " Startolj rá! " rajzpályázatán
2. , Mészáros Barbara 7.c osztály
7. , : Földi Regina 6. b osztály
helyezést értek el!
***
AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT
Iskolánk Akkreditált Kiváló Tehetségpont elismerést kapott tehetséggondozó munkája elismeréseként. A címet Hegyiné Mladoniczki Éva igazgatónő és Darabos Beáta tehetségfejlesztés munkaközösség-vezető vette át a Szegedi Egyetem Tanulmányi és Információs Központjában 2012. október 27-én (szombaton).
***
SPORTEREDMÉNY
Horváth Levente (5.d) és Horváth Krisztián (7.b) tanulóink egy Svájcban megrendezett úszóversenyen kiemelkedő eredményeket értek el több versenyszámban is.
|
Levente eredményei:
3 számban arany érem
2 számban bronz érem
Krisztián eredményei:
1 számban arany érem
2 számban ezüst érem
2 számban bronz érem |
GRATULÁLUNK! |
***
BÓLYAI MATEMATIKA VERSENY
Iskolánkból 3-8. évfolyamon több csapat is indult a Bólyai Matematika Versenyen.
A megyei eredményhirdetés 2012. október 26-án volt, nagyon szép eredmények születettek!
GRATULÁLUNK!
További eredmények: http://www.bolyaiverseny.hu/matek/
***
JÁSZKUN VILÁG SZEMLE
2012. október 27-én iskolánkból 6 műsorszám versenyzett a Karcagon megrendezett Jászkun Világ Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle területi elődöntőjén.
Néptánc kategóriában: |
4.a és 4.b osztályos csoport |
|
4.c és 4.d osztályos csoport |
|
8. osztályos csoport |
|
Ifjúsági csoport |
|
Népdaléneklés kategóriában: |
Veres Beáta
|
|
Kispántlika Énekegyüttes |
|
A szakmai zsűri döntése alapján a november 24-én Martfűn megrendezésre kerülő döntőbe a 4.a és 4.b osztályosok, az Ifjúsági csoport, Veres Beáta és a Kispántlika Énekegyüttes jutott be.
A továbbjutó néptánc csoportok felkészítői: Stonawskiné Busi Ildikó és Hoffer Károly
A továbbjutó népdalénekesek felkészítője: Juhászné Antal Gabriella
GRATULÁLUNK! |
Köszönjük a színvonalas zenei kíséretet Juhászné Antal Gabriellának, Böröcz Balázsnak, Hornich Thomasnak és Sulák Gergőnek. |
|
* * *
FIT-KID EURÓPABAJNOKSÁG
Kiss Adrienn (8.c) a 2012. október 19-21. között Székesfehérvárott megrendezett
FIT-KID Európabajnokságon egyéni, páros és csoportos kategóriában is 1. helyezést ért el!
Gratulálunk a háromszoros európabajnoki címhez!!!
Felkészítő sportegyesület: New Top Talent Sportegyesület
* * *
ÖSSZ-NÉPI MULATÉROZÁS
A Tisza Táncegyüttes által szervezett Össz-Népi Mulatérozáson vettek részt táncosaink az elmúlt szombaton a környékbeli táncegyüttesekkel együtt. Az egész napos játékos programot este az elmaradhatatlan táncház zárta.
A fotók megtekintése>>>
A finom ebéd elkészítését köszönjük Szarvák Gorzsa 5.b osztályos tanuló szüleinek.
***
SZÁMÍTÓGÉPES JÁTÉKBAJNOKSÁG
2012. október 26-án számítógépes játékbajnokságot szervezünk.
További részletekért kattintson a plakátra!>>>
***
TEREMLABDARÚGÓ BAJNOKSÁG
2012. december 8-án teremfoci bajnokságra kerül sor, melyre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk.
A részletekért kattintson a plakátra!>>>
A nevezési lap letöltése>>>
A szabályzat letöltése>>>
***
ORSZÁGOS NÉPZENEI MINŐSÍTŐ
A közelmúltban Szolnokon megrendezett Országos Népzenei Minősítőn a Kispántlika Énekegyüttes arany fokozatot ért el és ARANYPÁVA DÍJat kapott. Ebben a műfajban ez az elérhető legmagasabb elismerés.
A Kispántlika Énekegyüttes 11 tagja túlnyomórészt olyan volt szandaszőlősi diák, aki ma már a város középiskoláiba jár.
Mindannyiukkal Juhászné Antal Gabi néni szerettette meg a népdaléneklést és készítette fel őket versenyekre.
Az énekegyüttes egy tagja, Egedi Sára 8.c osztályos tanuló még a mi iskolánk diákja.
Szeretettel gratulálunk az elért kiváló eredményhez!
***
ZENÉS ESTI IMÁDSÁGOK HANGVERSENYSOROZAT
2012. október 21-én 18:00 órakor Zenés Esti Imádságok címmel kerül megrendezésre a zenés templomi hangversenysorozat aktuális rendezvénye.
További részletekért kattintson a plakátra>>>
***
SZANDAI DANCE FITNESS EST
2012. október 19-én Szandai Dance Fitness Estre kerül sor a Szandaszőlősi Művelődési Házban.
Részletekért kattintson a plakátra>>>
***
KOROSZTÁR KI-MIT-TUD
2012. november 17-én generációs Ki-mit tudra kerül sor a Szandaszőlősi Művelődési Házban.
További részletekért kattintson a plakátra!>>>
A nevezési lap letölthető a www.szandaszolosertegyesulet.hu oldalról!
***
RETRO RANDEVÚ
2012. október 12-én szeretettel várunk minden Kedves Érdeklődőt a Retro-Randevú elnevezésű zenés-táncos mulatságra.
További részletekért kattintson a plakátra!>>>
***
SZEPTEMBERI RENDEZVÉNYEK FOTÓI
Idősek Világnapja>>>
Őszi Vigasság>>>
Papírgyűjtés>>>
***
MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI JUDO KUPA
|
2012. szeptember 29-én, Pakson került megrendezésre a Magyar Köztársasági Judo Kupa, melyen iskolánk tanulója, Szőke Szabolcs diák "C", 39 kg-os kategóriában
III. helyezést ért.
Az érmet a VB ezüstérmes Bor Barna adta át. |
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!
***
IDŐSEK VILÁGNAPJA 2012
2012. október 1-jén, 17 órától szeretettel várunk minden Kedves Érdeklődőt az Idősek Világnapja alkalmából megrendezésre kerülő zenés műsorunkra!
További részletekért kattintson a plakátra!>>>
***
TÓTH PÉTER EMLÉKVERSENY
2012. szeptember 22-én Tóth Péter Emlékversenyt rendeztek Eger városában.
A judo sportágban jeleskedő tanulóink a következő eredményeket érték el:
|
A 4.a osztályos Fehér Máté 33 kg-os súlycsoportban
III. helyezést ért el. |
|
Iskolánk 5.d osztályos tanulója,
Szőke Szabolcs
diák "C" kategóriában, 39 kg-os súlycsoportban
III. helyezést ért el. |
Ezúton is gratulálunk a szép teljesítményhez és kívánunk minél több hasonló eredményt!
***
KÜLSŐ RENDEZÉSŰ SPORTVERSENY EREDMÉNYEK
Tanulóink az elmúlt időszakban nagyszerű sporteredményeket értek el egyesületeikben, melyeket most csokorba szedtünk:
A tanuló neve |
A tanuló osztálya |
A sportverseny megnevezése |
Kategória |
Az elért eredmény |
Gajzágó Flóra |
4.d |
Mezei Futóverseny |
2. korcsoport, csapat |
1. helyezés |
Bencze Bálint |
4.d |
Mezei Futóverseny |
2. korcsoport, egyéni |
3. helyezés |
Serege Benjámin |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
mini, 1 pár |
5. helyezés |
Serege Benjámin |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
kormányos nélküli, 4 pár |
5. helyezés |
Serege Bence |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
mini, 1 pár, 1000 méter |
1. helyezés |
Serege Bence |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
mini, 1 pár, 500 méter |
1. helyezés |
Serege Bence |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
dubló mini,2 pár, 500 méter |
3. helyezés |
Serege Bence |
7.c |
XV. Tisza Kupa, Szolnok |
mix, kormányos,4 pár |
3. helyezés |
Fehér Máté |
4.a |
XIII. Tóth Péter Emlékverseny, Eger |
33 kg, Judo |
3. helyezés |
Knipfer Zsófia |
7.c |
Országos Atlétikai Bajnokság, Székesfehérvár |
Négypróba |
10. helyezés |
Bencze Bálint |
4.d |
Repülőrajt Futóverseny |
III-IV. korcsoport |
1. helyezés |
Surányi Zalán |
4.d |
Repülőrajt Futóverseny |
III-IV. korcsoport |
3. helyezés |
Bobaly Balázs |
4.a |
Megyei Tenisz Verseny |
10 évesek kategóriája |
2. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Hidi-Napoki Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
5. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Abonyi Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
1. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Kőtelki Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
4. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Szolnoki Csibésztanyai Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
1. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Rákóczifalvai Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
1. helyezés |
Dajka Viktória |
4.a |
Kunhalmi Lovasnapoki Lovasbaráti Találkozó |
Kezdő, "A" kategória |
1. helyezés |
Csatári Alina |
4.a |
Diákolimpia, Tiszaföldvár |
Mellúszás |
10. helyezés |
Csatári Alina |
4.a |
Diákolimpia, Tiszaföldvár |
Gyorsúszás |
6. helyezés |
Szabó Natália |
4.a |
Repülőrajt Futóverseny |
III-IV. korcsoport |
2. helyezés |
Tiger Nóra |
4.a |
5. repülőrajt Futverseny |
III-IV. korcsoport |
1. helyezés |
Szőke Szabolcs |
5.d |
Tóth Péter Emlékverseny |
C kategória, 39 kg |
3. helyezés |
Gőz Roland |
7.b |
Regionális Judo Verseny |
Serdülő, 60 kg |
2. helyezés |
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!
***
JÁTÉKBARLANG
2012. szeptember 21-én játszani hívunk minden érdeklődő tanulónkat a Szandaszőlősi Művelődési Házba.
További részletekért kattints a plakátra!>>>
***
ŐSZI VIGASSÁG 2012
A hagyományainkhoz híven idén is megrendezésre kerül az Őszi Vigasság rendezvényünk.
A részletekért kattintson a plakátra!>>>
***
FÓKUSZBAN SZANDA FOTÓPÁLYÁZAT
A Szandaszőlősért Egyesület fotópályázatot hirdet "Fókuszban Szanda" címmel!
További részletekért kattintson IDE!>>>
A nevezési lap letölthető a www.szandaszolosertegyesulet.hu oldalról!
***
***
REGIONÁLIS JUDO VERSENY EREDMÉNYE
|
A 2012. szeptember 8-án, Szegeden megrendezésre került Regionális Judo Versenyen
serdülő korosztályban, 60 kg-os súlycsoportban
iskolánk tanulója, Gőz Roland II. helyezést ért el.
Ezúton is gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez! |
***
MUSTIVÁL 2012
***
A nyári időszakban elért országos sporteredményeink
Huszár Zsombor kajak-kenu sportágban 2. helyezést ért el.
Imre Gábor kajak-kenu sportágban 2. helyezést ért el.
Mészáros Dávid kajak-kenu sportágban 7. helyezést ért el.
Sinka Luca kajak-kenu sportágban 4. helyezést ért el.
Horváth Patrik kajak-kenu sportágban 1. helyezést ért el.
Viola Veronika kajak- kenu sportágban 5. helyezést ért el.
Serege Bence evezésben 2. helyezést ért el.
Belső Veronika vívásban, pájbartőr csapatban 1. helyezést ért el.
Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő teljesítményekhez!
***
A Művelődési Ház foglalkozásai
***
TANÉVKEZDÉS
A tanévnyitó időpontja: 2012. szeptember 3. - 08:00.
Helyszíne: az iskola betonos labdarúgópályája.
Megjelenés: ünneplő ruhában (fehér ing, fekete alj).
***
TEREMBEOSZTÁS
Alsó tagozat>>>
Felső tagozat>>>
***
TANKÖNYVÁRUSÍTÁS
Időpontok
2012. augusztus 28. 09:00-12:00 (kedd): 8. évfolyam.
2012. augusztus 28. 13:00-16:00 (kedd): 5. évfolyam.
2012. augusztus 29. 13:00-16:00 (szerda): 7. évfolyam.
2012. augusztus 30. 13:00-16:00 (csütörtök): 6. évfolyam.
A tankönyvek árlistáját IDE kattintva érheti el>>>
Az alsó tagozatos tanulók, akik ingyen tankönyvre jogosultak a fenti időpontok valamelyikén szíveskedjenek a jogosultságot igazoló papírt bemutatni.
Helyszíne: a Gorkij út felőli régi épület a kerítésen nyilak jelzik.
***
FECSKE- ÉS KOMPLEX TÁBOR KÉPEKBEN
Fotók>>>
* * *
AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT LETTÜNK!
Intézményünk Szanda Sziporka Tehetségpontja eddigi tehetséggondozó munkája elismeréseként elnyerte az
"AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT" címet.
* * *
V. SZANDAI HALÉTEL FŐZŐVERSENY
Immár ötödik alkalommal rendezzük meg a halétel főzőversenyt 2012. augusztus 25-én!
Részletek a plakátra kattintva!
Nevezési lap letöltése>>>
***
CSILLAGÓRA
2012. augusztus 18-án (szombaton) 10-15 óráig asztrológiai napra várjunk minden érdeklődőt!
Részletek a plakátra kattintva!
* * *
CSALÁDI KALANDTÚRA
2012. augusztus 10-én (pénteken) 17 órától Családi kalandtúrára várunk minden érdeklődőt!
Részletek a plakátra kattintva!
* * *
IMPROVIZÁCIÓS SZÍNHÁZ ÉS VETERÁN AUTÓK
2012. augusztus 3-án (pénteken) 19 órától szeretettel várunk minden
érdeklődőt a Lengyel Antal térre, a Kaméleon Társulat improvizációs előadására!
2012. augusztus 5-én (vasárnap) 8-11 óráig a 3.SZOVJET JÁRMŰ KIÁLLÍTÁS egyik helyszíne
lesz a Szandaszőlősi Műveléődési Ház!
Részletek a plakátokra kattintva!
* * *
ROCK KONCERT ÉS MESEHŐSÖK NAPJA
2012. július 27-én (pénteken) 19 órától a rockzene iránt érdeklődőket,
28-án (szombaton) 15 órától a mesehősök rajongóit várjuk a Lengyel Antal térre!
Részletek a plakátokra kattintva!
* * *
HÉTVÉGI PROGRAMOK A LENGYEL ANTAL TÉREN
Mindenkit szeretettel várunk egy jó hangulatú olasz estre 2012. július 20-án (pénteken)!
Részletek a plakátra kattintva!
* * *
ÁLLÁSAJÁNLATOK
1 fő tanító>>>
1 fő tanító (matematika műveltségterület)>>>
1 fő biológia-földrajz szakos tanár>>>
1 fő magyar-bármely szakos tanár>>>
* * *
HÉTVÉGI PROGRAMOK A LENGYEL ANTAL TÉREN
2012. július 13-án (pénteken) filmvetítésre, 14-én (szombaton) Hagyományok udvarába
várunk
mindenkit szeretettel!
Nagyításhoz kattints a plakátokra!
* * *
FECSKE KOMPLEX TÁBOR
Szeretettel várjuk a gyerekeket
a 2012. augusztus 13-17-ig megrendezendő fecske komplex táborunkba.
A tábor helyszíne: a Szandaszőlősi Művelődési Ház.
Ideje: minden nap 08:00 - 16:00-ig (07:00 - 17:00-ig ügyeletet biztosítunk)
Amit feltétlenül hozzanak magukkal a gyerekek: tízórai és innivaló egész napra
(ebédet és uzsonnát biztosítunk), játszóruha.
Aki még szeretne jelentkezni valamelyik táborba, legkésőbb augusztus 13-ig, a tábor első napjáig jelentkezhet!
***
ÜGYELETI NAPOK
A felújítás miatt iskolánk egész nyáron zárva tart, mivel területe ÉPÍTÉSI TERÜLET, belépni tilos! Ügyintézés kizárólag az ügyeleti napokon lehetséges!
A bennmaradt bizonyítványokat már csak augusztus utolsó hetében lehet átvenni!Iskolalátogatási igazolásokat kizárólag az ügyeleti napokon tudunk kiadni!
Ügyeleti napok:
- 2012. július 4. (szerda)
- 2012. július 18. (szerda)
- 2012. augusztus 1. (szerda)
- 2012. augusztus 15. (szerda)
Megértésüket köszönjük!
***
NYÁRI PROGRAMOK 2012
Beköszöntött a nyár, intézményünk számos programot szervez
Szandaszőlős lakosainak!
A programok helyszíne az Agóra átadásáig a Lengyel Antal tér!
***
SZANDAI NYÁR 2012
|
2012. június 23-án kerül megrendezésre a hagyományainkhoz tartozó Szandai Nyár.
További részletekért kattintson a plakátra!>>> |
***
BALLAGÁSI FOTÓK
Ballagási fotók megtekintése>>>
A Facebookon>>>
***
8 ÓRÁS VETÉLKEDŐ FOTÓK
Fotoalbum megtekintése>>>
***
TANÉV VÉGI INFORMÁCIÓK
A tanév végéhez közeledve néhány hasznos információval szolgálunk, többek között a 2011-2012. tanév versenyeredményeiről számolunk be, illetve a következő, 2012-2013-as tanév taneszköz- és tanszerlistáját is összeállítottuk.
- 2011-2012. tanév versenyeredményei>>>
2012-2013. tanév:
- Alsó tagozat tankönyvlista>>>
- Felső tagozat tankönyvlista>>>
Tanszerlisták:
1. évfolyam>>>
2. évfolyam>>>
3. évfolyam>>>
4. évfolyam>>>
5. évfolyam>>>
6. évfolyam>>>
7. évfolyam>>>
8. évfolyam>>>
***
.