A november kiemelt programja az egészségnevelési hét. Ilyenkor fontos szerepet kap a testi – lelki egészség megőrzése, védelme. Célunk, hogy érdekes, játékos, gondolkodtató feladatokkal ösztönözzük a gyerekeket a tevékenykedésre, az alkotásra, valamint a hallott, látott ismeretek beépítése a meglévő ismeretanyagaik mellé. Ezen kívül szeretnénk, hogy a foglalkozásokon megszerzett tapasztalatok hozzájáruljanak tanítványaink egészségtudatos életéhez.
Alsósaink osztálykeretben egészséges ételeket, teát kóstoltak, gyümölcssalátát készítettek, meséket, videókat, ismeretterjesztő filmeket néztek a vitaminokról, fogápolásról, tisztálkodásról. Az egészségnevelés különböző területei megjelentek a tanítási órák feladataiban is. A mozgás sem maradhatott ki a programok közül. Néhányan tűzharcot játszottak, mások sorversenyen vettek részt, a második évfolyamos tanulók pedig úszni jártak. Szerdán az udvari szünetekben zenére tornáztunk, Tolvaj Dorina 8. b osztályos tanuló és a harmadikos lányok mozgattak meg mindenkit. Pörgős táncukkal óriási hangulatot teremtettek a diákok körében. A tantermek ajtajára tematikus alkotások kerültek kifüggesztésre, ahol az osztályok kreatívan mutatták meg, mivel foglalkoztak a héten. Negyedik évfolyamos tanulóinkhoz az egészségügyi kamara közreműködésével mentőápolók érkeztek, akik megmutatták az újraélesztés folyamatát, amit a gyerekek egy speciális babán ki is próbáltak. A gyerekek lelkesen jöttek ki a foglalkozásról, a tanító nénik pedig nagyon hasznosnak ítélték a látottakat, hallottakat.
Felső tagozatos tanulóink számára hagyományosan megszervezésre kerültek az „érzékenyítő órák”. Itt a gyerekek találkoztak és beszélgettek fogyatékkal élő emberekkel. Látás-, hallás- és mozgássérültekkel, akik meséltek életük nehézségeiről, örömeiről. A városfejlesztés részéről Nagy Tímea tartott előadást a levegőszennyezésről a nyolcadik évfolyamos diákoknak, akik a foglalkozás által hasznos ismeretekkel gazdagodtak.
„Egészséges környezetben élni jobb” címmel színvonalas előadásokat láttunk a jelentkező tanulóktól, melyek során a gyerekek igyekeztek felhívni a jelenlévők figyelmét közvetlen környezetünk egészségkárosító hatásaira. A szaktanárokból álló zsűri oklevéllel jutalmazta a három legkiválóbb prezentációt:
5-6. évfolyam
I. Kiss Lili Réka, Kucser Jázmin Veronika (5. a)
II. Börcsök Lilla, Uliczik Zoé (6. a)
III. Jenővári Mariann, Virágh Enikő (5. c)
7-8. évfolyam:
I. Biró Botond, Mihály Fruzsina (8. a)
II. Ivacska Zsombor, Tóth Milán (7. c)
III. Gyebnár Lili, Pongrácz Adél, Pongrácz Anna, Simon Tamara (8. b)
Az online megoldható egészségügyi TOTÓ-t is sok tanuló kitöltötte, nekik is gratulálunk a szép eredményeikhez.
5-6. évfolyam helyezettjei:
I. hely:
Csécsei Maja (6.a), Gere Csanád (6.d), Jegesi Dávid (6.a), Kárcis Kende (6.a), Nagy Linda (6.c),
II. hely:
Csató Levente (5.b), Dobák Panna (6.d), Fiedler Benjámin (6.b), Izsold Botond Tamás (6.b), Juhász Levente (6.a) , Legeza Beatrix (6.a), Németh Gábor (6.a)
III. hely:
Bónácz Anna (6.a), Kiss Lili Réka (5.a), Szász Anna (6.d), Törőcsik-Mihálka Zétény (5.a), Virágh Enikő (5.c), Vona Melinda (5.c),
7-8. évfolyam helyezettjei:
I. hely:
Szabó Zsuzsanna (7.b)
II. hely:
Czakó Kitti (7.b), Gustafik Lili (7.c), Kinter Zsófi (7.b), Lódi Zsombor (7.c)
III. hely:
Fricz Liliána (8.b)
Gratulálunk minden sikeres versenyzőnek és köszönjük a pedagógusok munkáját!